Ábel Kistolmácson (Fotó: Gergely Szilárd)
Felavatták a Csömödéri Állami Erdei Kisvasút meghosszabbított szakaszát, a vonatok már egészen Kistolmácsig járnak.
Az erdőgazdaságok közjóléti feladatokat is ellátnak. 2010 óta kormányzati, saját és pályázati források felhasználásával több mint 20 milliárd forintot fordítottak kilátók, ökoturisztikai központok, erdei iskolák, erdei vasutak fejlesztésére, és hasonló nagyságrendet képviselnek a folyamatban lévő projektek, mondta Dalvári Vince Gábor, az Agrárminisztérium főosztályvezetője. Hozzáetette, a járvány előtti időszakban becsült 40-45 milliós éves látogatottsági adat is mutatta az erdők turisztikai jelentőségét, de a legutóbbi felmérésekből az látszik, hogy ez ugrásszerűen megnőtt.
Rosta Gyula, Cseresnyés Péter és Dalvári Vince Gábor vágta át a szalagot (Fotó: Gergely Szilárd)
A Zalaerdő a Mura-program részeként a közelmúltban több közjóléti fejlesztést is megvalósított, emlékeztetett Rosta Gyula, a Zalaerdő Zrt. vezérigazgatója, hozzátéve, ezek sorába tartozik a Csömödér-Kistolmács szakasz meghosszabbítása.
– A vonal bővítése kézenfekvő volt, az eddigi végállomás az erdőgazdaság egy korábbi rakodóján, körülbelül 1 kilométerre volt innen. A bővítéssel az utasok azonnal elérhetik a falu és társaságunk által nyújtott szolgáltatásokat. A beruházás során ezer folyóméter vasúti pálya épült betonaljak felhasználásával, s elkészült egy közúti átjáró is. Az új végállomáshoz száz méteres járda készült a parkolótól – fejtette ki a vezérigazgató.
A Mura-program több célt is szolgál, az egyik a turizmus fellendítése, emelte ki Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő. A térség fejlesztésének miniszterelnöki biztosa hangsúlyozta, a Zalaerdő az elmúlt években mintegy kétmilliárd forintot fordíthatott turisztikai célú fejlesztésekre.
– A vonal meghosszabbításával a kirándulók, az aktív turizmust kedvelők számára újra bővült a lehetőségek tárháza. A térség már többnapos programot is tud kínálni. A cél az volt, hogy a különböző korosztályok és érdeklődési körökkel rendelkezők is megtalálják a számukra megfelelő programot. Talán, nem csak a pandémiának köszönhető, hogy tavaly nyáron mérhető módon megnőtt az ide és a környékre látogató belföldi turisták száma. De nem állunk meg, lesz folytatás: a térségben két jelentős, egyenként többmilliárdos fejlesztés valósul majd meg. Ezek önmagukban is turistacsalogatók lesznek, az egyik, amelyik pont Kistolmács közelében lesz, a tervek szerint Európában is egyedülállónak számít majd – mondta a politikus.
A kisvonat a héten próbamenetrend szerint közlekedik, a végleges menetrendet jövő héten teszi közzé a Zalaerdő a honlapján és közösségi oldalán.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.