Zrínyi-Újvárral együtt hazánkban immár huszonegy nemzeti és ötvenöt történelmi emlékhely található (Fotó: Gergely Szilárd)
Sztélé avatásával emelték a történelmi emlékhelyek sorába Zrínyi-Újvárat. Az avatóünnepségen Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes úgy fogalmazott: bár az erősség csak három évig állt, történelmi szerepe európai mértékkel mérve is vitathatatlan.
Németh Szilárd hangsúlyozta: a költő és hadvezér Zrínyi Miklós egykori erőssége kulcsfontosságú szerepet játszott abban, hogy a 17. század közepén az Európa ellen indított török offenzíva nem érte el céljait.
(Fotó: Gergely Szilárd)
„Noha az erősség csak három évig állt, európai történelmi szerepe vitathatatlan. Ma már büszkén állíthatjuk, hogy ez a vár Zrínyi Miklós egyetlen, a mai Magyarország területén található kiépített emléke. Ezért is kezdeményeztük annak idején dr. Koltai András elnök úrral, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem akkori rektorával, Zrínyi-Újvár történelmi emlékhellyé nyilvánítását, és nagy örömünkre javaslatunkat egyhangúlag elfogadták. Zrínyi erős, keresztény Magyarországban hitt és egész életében azért küzdött. Ma mi is ebben hiszünk: erős országot akarunk!” – mondta a miniszterhelyettes.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterelnöki megbízott szerint Zrínyi Miklós hősiessége, egészen az ezeresztendős, keresztény magyar állam történelmének legfontosabb állomásaival kapcsolatban is gondolatokat vet fel. „Ezek a romok bátorságról, bölcsességről, hozzáértésről, kezdeményezőképességről, kockázatvállalásról és sikerekről mesélnek nekünk. Arról, hogy a magyar nemzettest egyik tagja, Zrínyi Miklós minden erőforrását képes volt a hazája érdekében mozgósítani” – fogalmazott.
(Fotó: Gergely Szilárd)
A történelmi emlékhelyet jelző sztélét - Németh Szilárd és Cseresnyés Péter mellett - Szászfalvi László országgyűlési képviselő, Móczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézet főigazgatója, Kelei Zita, Őrtilos község polgármesterasszonya, és prof. dr. Padányi József vezérőrnagy, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Zrínyi-kutató leplezték le.
(Forrás: honvedelem.hu)
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.