(Fotó: Gergely Szilárd)
Új járda, új gépjármű a Polgárőrségnek, új kerékpárok a közösségnek. Murakeresztúr egy nap lefolyása alatt háromszor is ünnepelt.
Köszönhetően a vidékbarát kormánynak a dél-zalai települések is több millió forintos támogatásból épülhettek, szépülhettek. Murakeresztúron három sikeres pályázat átadására is sor került.
Polgár Róbert, a település polgármestere szerint az utóbbi évek egyik legértékesebb beruházása a Petőfi utca járdája, amelyhez a Belügyminisztériumtól 19 millió forintot nyertek.
„Ehhez tett hozzá az önkormányzat 10 millió forintot. Ami büszkeséggel tölt el, hogy a műszaki tartalom olyan lett, amilyennek megálmodtuk. Több mint 1050 négyzetméter tétköves járdáról van szó. Sikerült a viznyelő aknákat kitisztíttatni, az útpadkát is sikerült megerősíteni. Úgy gondolom, hogy ha nem lett volna Cseresnyés Péter képviselőnk, aki végig támogatta a kéréseinket, akkor nem állhatnánk itt ma. Ezenkívül a polgárőrség sikeresen pályázott a Magyar Falu Programon belül autócserére. 5 millió forintot nyertek ezt önkormányzati pénzzel illetve vállalkozói támogatással egészítettük ki. Amióta Kovács Zoltán lett az egyesület elnöke, fellendült az egyesület és ez nagy büszkeséggel tölt el bennünket. Még 2020-ban nyertünk pénzt bicikliút fejlesztésre, melynek keretében szemléletformáló feladatot is vállaltunk, ennek keretében 10 db kerékpárt szereztünk be, melyek a település közösségét szolgálják. Az önkormányzat feladata, hogy népszerűsítse a bringázást. A 10 kerékpárból 3 női, 3 férfi és négy gyerek bicikli.”
A Murakeresztúri Polgárőr Egyesület egy új terepjáróval lett gazdagabb. „Az új autó nagyban megkönnyíti a munkánkat, a régi autónkkal a külső területeket, a sárosabb részeket nem tudtuk annyira ellenőrizni. Az új autóval terepen is el tudunk menni, felügyelni a határmenti szakaszokat. Olyan autót próbáltunk választani, ami funkcionálisan és kényelmileg is megfelel az elvárásoknak” - mondta Kovács Zoltán, az egyesület elnöke.
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője örömének adott hangot, hogy Magyarországnak, olyan kormánya van, mely a vidék Magyarországára, a kistelepülésen élőkre is odafigyel.
„Milliárdokban lehet mérni azt a pénzösszeget, melyet Dél-Zalában a települések fejlesztésre tudtak fordítani. Ez azt jelenzi, hogy intézmények, épületek, járdák, utak újultak meg, gépkocsikat tudtak beszerezni de jutott pénz turisztikai fejlesztésekre is. Murakeresztúron például a Mura töltésen végigvezető Őrtilostól Molnáriig elérő kerékpárút fejlesztésének egyik állomásához érkeztünk. Ma nagy ünnep van Murakeresztúron, ugyanis a település egy nagyon komoly lépést tett az itteni élet minőségjavítása érdekében."
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.