A homokkomáromi vezetés bízik abban, hogy az energetikai korszerűsítéssel csökkennek az épület kiadásai (Fotók: Gergely Szilárd)
Elkészült a homokkomáromi községháza energetikai korszerűsítése és külső felújítása. A Településfejlesztési Operatív Program pályázatán mintegy 19,5 millió forintot nyert a község, mellyel az épület energiatakarékosabbá és környezettudatosabbá vált.
Az átalakításnak köszönhetően csökkent a szén- dioxid kibocsátás, a villamosenergia termelésének egy részét pedig megújuló
energiaforrás felhasználásával érik el. Ez éves szinten 700 000 forintnyi megtakarítást jelent a homokkomáromi önkormányzatnak.
Singula Ferencné, polgármesterasszony kifejtette, milyen változások történtek az épületen.
– A pályázatban szerepelt többek között a tető és a falak szigetelése, az ablakok és az ajtók cseréje, valamint egy akadálymentesített vizesblokk kialakítása. A fűtéskorszerűsítés jegyében pedig energiatakarékos gázkazánt vásároltunk, valamint napelemeket szereltünk fel. Az épület maga is sokkal szebb lett, de számunkra ez a felújítás mégis azért hatalmas dolog, mert igen nagyok voltak a kiadásaink, rengeteget fizettünk gázra. Bízunk abban, hogy az energetikai korszerűsítés révén többet tudunk majd spórolni a jövőben. Másrészt azt is meg kell említenem, hogy ez a pici, 220 lelkes falu önerőből nem tudta volna megvalósítani ezt a nagyszabású projektet.
Fűzvölgyön is nagyszabású beruházások valósultak meg
Energetikai korszerűsítés történt Fűzvölgyön is. Itt a hivatal és a faluház újult meg mintegy 40,5 millió forintból. A TOP-os pályázaton elnyert összegből hőszigetelték az épületeket, kicserélték a nyílászárókat, napelemes rendszert építettek ki, valamint korszerűsítették a fűtést. Ezzel évi mintegy másfél millió forint energiaköltséget takarít meg Fűzvölgy önkormányzata.
Cseresnyés Péter, államtitkár, országgyűlési képviselő köszöntő beszédében hangsúlyozta, a kormány az ukrajnai háborús események kihívásai ellenére továbbra is folytatja a vidékfejlesztést, valamint méltatta a község pályázati kezdeményezését.
– Számomra az a legtanulságosabb ezekben a projektekben, hogy újra és újra bebizonyosodik: mindig van egy közösség, amely elég erősnek érzi magát ahhoz, hogy ilyen komoly célokat tűzzön ki maga elé, és ezeket a célokat másokkal együttműködve kpes megvalósítani.
Az átadáson Szobota István, a pályázatíró cég kommunikációs szakértője a pályázatíró cégnek a megvalósításban betöltött szerepét emelte ki.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.