(Fotók: Gergely Szilárd)
Átadtak 542 méter felújított járdaszakaszt Molnáriban. A Belügyminisztérium támogatásával megvalósuló beruházáson kívül számos más fejlesztés is történt a faluban a közelmúltban.
Az elmúlt időszakban megvalósult fejlesztésekről Kósa János polgármester számolt be szerkesztőségünknek.
- Ez a mostani egy 18 millió forintos beruházás volt, amiből 14 milliót a Belügyminisztérium adott, 4 milliót a falu tett hozzá. Ezen kvül 5 millió forintból megújult, kibővült a játszóterünk a Magyar Falu Program jóvoltából, hamarosan megtartjuk az átadót itt is, illetve várunk még egy 15 millió forint értékű, akadálymentesített falubuszra.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő emlékeztette az átadáson résztvevőket, hogy mennyi pályázati lehetőség áll rendelkezésre a vidékfejlesztéshez.
- Az elmúlt időszakban Molnáriban is több ilyen fejlesztés átadásán vehettem részt. Nagyon-nagyon sok előrelépést, előremutató fejlesztést sikerült átadnunk, ugyanis olyan fejlesztési források álltak rendelkezésre, többek között közös munkánk eredményeképpen, amelyek az elmúlt 10-20-30 évben nem voltak meg. Ilyen volt a Belügyminisztérium "háromlábúnak" mondott fejlesztési forrása, hisz intézményre, járda- vagy épp útépítésre lehetett felhasználni ezeket a támogatásokat. Aztán nem feledkezhetünk el az uniós területi operatív program keretében megvalósuló, ugyancsak általában forráskiegészítést, önerőt is igénylő fejlesztésekről sem, és a nagyon-nagyon sikeres Magyar Falu Programról, amely számtalan lehetőséget biztosított kőkeresztek és temetők felújítására, járda- és útépítésre, vagy éppen intézmények rekonstrukciójára. De megemlíthetjük a vidékfejlesztési pályázatokat is, amelyek például zártkerti és nem zártkerti utak felújítását tette lehetővé.
Az avatáson, Szent László napja alkalmából átadtak és megkoszorúztak két hősi halált halt határőr emlékművét is, amely a Nagykanizsai Rendőrök és Határőrök Nyugdíjas Egyesületével együttműködve került a Molnári és Tótszerdahely közötti volt határőrlaktanyából méltó új helyére. A katonák az '50-es évek közepén, az elmérgesedett jugoszláv viszonyok közepette, szolgálatteljesítés közben vesztették életüket a környéken. Molnári lakosai és az egyesület tagjai úgy gondolták, ha a két határőr ilyen fiatalon az életét adta a hazáért, méltatlan, hogy az emlékművük egy elhagyatott laktanyában álljon, ezért újíttaták fel, és költöztették az emlékművet a falu központjába.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.