(Cseresnyés Péter sajtófotó)
A térség szőlészetét és borászatát, illetve az ezekhez kapcsolódó látnivalókat mutatja be az a tótszentmártoni látogatóközpont, amelyet a napokban avattak fel a település melletti Kálmán-hegyen.
A többfunkciós épület egy határon átnyúló projekt keretében, három partner, a kaproncai önkormányzat és az ottani múzeum, illetve a Mura és Vidéke Foglalkoztatási Szociális és Közművelődési Közhasznú Nonprofit Kft. közös programjaként készült el, mondta el Mihovics József polgármester.
- A tótszentmártoniak életében mindig is nagy jelentőséggel bírt a Kálmán-hegy és a Nagymező. Sokan foglalkoztak szőlőtermesztéssel és borkészítéssel a régi időkben is, kizárólag saját szükségleteik kielégítésére törekedtek, a mennyiséget tartották szem előtt a minőség rovására. Manapság viszont egészen más a helyzet, hiszen a termelők nagy része nemcsak a mennyiségre gondol, hanem inkább a minőségre fordít nagyobb hangsúlyt. A borkultúra változásának, valamint az infrastruktúra fejlesztésének köszönhetően a hegyhát elmozdult a turizmus és azon belül a borturizmus irányába - tette hozzá a polgármester.
(Cseresnyés Péter sajtófotó)
Az elmúlt időszak fejlesztéseinek sorában közművesítettek, revitációs központot hoztak létre, szőlőültetvénnyel, gyümölcskerttel megépült a Szent Orbán pihenő, családi kezdeményezésre pedig egy kápolna. A napokban átadott vidéki örökség háza még vonzóbbá, még turistacsalogatóbbá teszi a települést és környékét.
Az átadón Horvátország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete és Muraköz megye helyettes főispánja is részt vett. Az eseményen Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a most átadott borvidéki ökopont éppúgy a térség gazdasági és turisztikai fellendítését szolgálja, mint a Mura-program fejlesztései.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.