A védőnői szolgálat és a fogorvosi rendelő is az épületben kapott helyet (Fotó: Zalakocka)
A Magyar Falu Program nyújtotta 36 millió forint pályázati támogatásból újították meg az Egészségházat Lovásziban. A külső és belső felújításon átesett épületben kapott helyet a védőnői szolgálat és a fogorvosi rendelő.
Megtérült a befektetett energia – fogalmazott az újabb beruházás kapcsán Kovács Ferenc polgármester. A felújítás mellett megtörtént a fogorvosi rendelő akadálymentesítése is. A védőnői szolgálat az Egészségházba költözés után új helyen fogadja a szülőket, gyerekeket. A lovászi védőnői szolgálathoz tartozik még Kerkateskánd és Szécsisziget is, illetve a 43 fős óvoda és a 74 fős általános iskola. Ellátnak várandós, csecsemő- és kisgyermek gondozást, nővédelmet, szűréseket.
Ezzel minden helyi egészségügyi szolgáltatás, együtt a háziorvosi rendelővel és a gyógyszertárral egymáshoz közel érhető el Lovásziban.
A fotón balról jobbra dr. Novák Anett jegyző, Hordós Krisztina, a kivitelező Le-Ko Kft. ügyvezetője, Kovács Ferenc és Cseresnyés Péter (Fotó: Zalakocka)
Az épület avatóünnepségén Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő elmondta, hogy a Magyar Falu Program, a TOP-os, belügyminisztériumi, vidékfejlesztési pályázatok forrásaiból jelentős fejlesztések, felújítások történtek Lovásziban és a környéken. Kiemelte, hogy a turizmus területén is fel tudnak mutatni a falvak eredményeket.
- A Covid19-járvány után megerősödött a belföldi turizmus, egyre többen látogatnak el ebbe a térségbe és tekintik meg azokat a látványosságokat, melyeket a falvak kezdetben önállóan hoztak bemutatásra alkalmas állapotba – mondta Cseresnyés Péter. - Ezek után olyan kincseket tudnak felmutatni, melyek vonzzák a turistákat, illetve a helyiek is jobban tudják mindezeket értékelni. A turisztikai és más fejlesztések egymást kiegészítve egyben a falu megszépítését és komfortosabbá tételét is jelentik. Ezek együtt teljesítik ki azt a célt, amit a kormányzat maga elé tűzött 10 éve, azaz, hogy a vidék Magyarországán, a falvakban élőket nem érheti kár amiatt, hogy itt élnek és nem egy városban.
A politikus azzal zárta, hogy bár a fejlesztési ütem az utóbbi időben kissé megtorpant, de TOP-os pályázatok elérhetők, a faluprogram várhatóan ősszel folytatódik, vagyis tervezhetnek az önkormányzatok további fejlesztéseket.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.