A gyerekek nagy kedvence az ugrálóvár mellett a palacsinta volt (Fotó: Zalakocka)
Minden korosztályt igyekeztek megszólítani a szervezők, nem hiányzott a gyerekek kedvence, az ugrálóvár, de volt asztalitenisz és csocsó is, a látogatók az egészségsátorban különféle egészségügyi méréseket végeztethettek.
A hölgyek a „szépségszigeten” kaphattak például sminktanácsokat, a színpadon pedig a zenei kínálat széles palettája jelent meg a népdaloktól az operettig és a mai slágerekig. Emellett főzőversenyt is hirdettek „Legjobb szabad tűzön készült pusztaszentlászlói chilisbab 2023” felhívással.
A szép számban megjelent helyieket, környékbelieket köszöntötte Kaj István polgármester, aki arról beszélt, hogy azért rendezték meg ezt az eseményt, hogy azok a gyerekek, akik a településen nevelkednek, de máshova járnak óvodába, iskolába találkozhassanak egymással, hasonlóan azokkal a családokhoz, akiknek van helyi kötődése, de nem itt élnek. A polgármester arról is szólt, hogy sok tervet sikerült az elmúlt években megvalósítani pályázatok és kormányzati támogatás által, ezt az utat kívánják folytatni a jövőben is. Bízik abban, hogy Pusztaszentlászló kiemelkedő településsé válik a turizmus, borászat terén is, mindehhez jó úton járnak.
Kaj István megragadva az alkalmat a falunapon bejelentette, hogy a jövő évi önkormányzati választásokon újra indul a polgármesteri címért.
Ellátogatott az eseményre és köszöntötte az egybegyűlteket Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő és Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is. Cseresnyés Péter úgy fogalmazott, hogy azon túl, hogy a település az elmúlt években komoly fejlődésen ment keresztül a helyiek munkájának köszönhetően fontos az is, hogy együtt tudnak ünnepelni, amikor nem munkáról szól az együttlét, hanem beszélgetésről, szórakozásról, hisz a közösség erejét ez is mutatja.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.