A főzőversenyre 17 csapat nevezett, az étkeket szakmai zsűri értékelte (Fotó: zalakocka.hu)
Bár a szombati időjárás nem kedvezett a szabadtérre tervezett rendezvényeknek, Szécsiszigeten az eső nem volt akadály, illetve nem hagyták a szervezők, hogy elmossa az eső az idén már 17. Szapáry-napot.
A rendezvény helyszíne hagyományosan a Szapáry-Andrássy kastély, a turisták körében népszerű műemléképület néhány évvel korábban felújított magtára, most jó szolgálatot tett. A közösségi térként is funkcionáló helyiségbe kerültek át a gyermekprogramok és a fellépők is adtak szórakoztató műsort.
A Szapáry-napok rendezvénysorozat legnagyobb attrakciója minden évben a főzőverseny, a szervezők a csapatok számára bivalyhúst biztosítottak, ebből tetszés szerint készítettek ételt. Jobbára pörkölttel neveztek a versenyre, az étkeket mint mindig, most is szakmai zsűri értékelte.
A rendezvényt idén is nagy érdeklődés kísérte (Fotó: zalakocka.hu)
A főzőverseny ünnepélyes eredményhirdetésén Nagy István polgármester elmondta, hogy a Szapáry-napok a legnagyobb ünnepük. A program iránt nagy az érdeklődés, pedig a koronavírus-járvány miatt két évben is elmaradt az esemény, tavaly indították újra és ez kifejezett jól sikerült, ami kötelezte a szervezőket arra, hogy tovább kell folytatni a megkezdett hagyományt. Az idei Szapáry-napok egy héttel korábban elkezdődött már, a Kerka Vízimalomban helyi alkotók munkáiból nyílt kiállítás. A főzőversenyre pedig a rossz idő ellenére is 17 társaság nevezett be, a legjobb hármat külön díjazták.
Cseresnyés Péter is köszöntötte a rendezvényre ellátogatókat (Fotó: zalakocka.hu)
Köszöntötte a résztvevőket Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője és Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is. Cseresnyés Péter úgy fogalmazott, hogy minden rossznak megvan a jó oldala, azzal, hogy az eső megnehezítette az ünnepet, lehetőséget biztosított arra, hogy a magtárat, mint közösségi helyet be tudják mutatni a szervezők, hogy milyen remek lehetőséget ad rendezvények megtartásához. Kiemelte, hogy látható az elmúlt években történt fejlődés a településen is, amit önerőből, vagy akár a kormányzat által biztosított támogatásból valósított meg az önkormányzat, illetve vállalkozók, mint a Kerka Vízimalom tulajdonosai, akik egy unikális, bemutatásra érdemes helyet fejlesztettek, gazdagítva a falut, a térséget ezzel az érdekes és értékes színfolttal, mely sokak turisztikai célpontja lehet. A Szapáry-nappal pedig olyan hagyományt teremtettek, ami a helyiek és környékbeliek kedves ünnepe, ezért érdemes folytatni.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.