A helyi értékek napján a szepetneki óvodások is felléptek (Fotó: Zalakocka)
Szepetneken szombaton a Királyi Pál óvoda és bölcsőde udvarán tartotta az önkormányzat a helyi értékek napját.
- A községünk mindennapi életét is értékek veszik körül - fogalmazott megnyitójában Vlasicsné Fischl Tímea polgármester. - Sokszínű településként társadalmi értékünk példaértékű, hiszen évtizedek óta egymás mellett harmóniában élnek a különböző nemzetiségek, vallási felekezetek. Tiszteletben tartjuk egymás hagyományait, szokásait és a lehetőségeinkhez mérten segítjük egymást. Anyagi értékeink évről-évre növekedtek, amikor megújultak épületeink: a hivatal, a bölcsőde, az óvoda, az iskola, a könyvtár, a melegítő konyha, az IKSZT és a körzeti megbízotti iroda. Sporttelepünk bővült a sportegyesület, a tűzoltószertár a tűzoltóegyesület segítségével. Saját erőből sószoba, kultúrpince klub, sőt kemenceudvar készült el.
Hozzátette:
olyan emberekkel, helytörténészekkel dolgoznak együtt, akik kutatásukkal gazdagították és kiegészítették tudásukat és közelebb hozták őket az igazság, a valóság megismeréséhez.
A kiállítási anyagok, dokumentációk, képek lapozgatása, nézegetés, illetve gyűjtése folyamán nagyon sok emlékkép elevenedik meg sok-sok érdekes történettel. Jó érzés a múltban keresgélni, majd a fellelt dolgokat a jövő generációjának meghagyni.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő is köszöntötte az esemény résztvevőit (Fotó: Zalakocka)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő megnyitó beszédében kiemelte: manapság minden eddiginél nagyobb szükség van a magyar értékeink védelmére, annak továbbadására. Azzal, hogy a szepetnekiek a helytörténeti tényeket, az örökségüket bemutatják, azzal az itt élők településükhöz való kötődését erősítik. Általában olyan kiállításaik nyílnak időről időre, amivel az őseik előtt tisztelettel viseltetnek, ezért is példa mindenki előtt Szepetnek, ahol egy kitűnő közösség összefogva lendíti előre a falu jó ügyeit, támogatják a fejlesztéseket.
Ezután többek között köszöntötték az újszülötteket, valamint jelképesen faleveleket helyeztek el a „Születésfán”. Köszöntőt mondott még Nyáriné dr. Aleksza Magdolna, a szepetneki Települési Értéktár Bizottság elnöke, majd Szepetnek rendezvényein nyújtott kiemelkedő, művészi színvonalú teljesítményéért és a kulturális élet terén végzett közösségi munkájáért oklevéllel díjazta Szomi Tamás lokálpatrióta versmondót.
A rendezvényen köszöntötték az újszülötteket is (Fotó: Zalakocka)
Az egykori téglagyár története című új kiállítást Sóstainé Márfi Ibolya helytörténet-kutató ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. Az IKSZT épületének pincéjében nyílt tárlat megnyitóján Bene Csaba, a vármegyei közgyűlés alelnöke is szólt a közönséghez. Szerinte Szepetnek az értékek megőrzése terén az élen jár, minden bizonnyal újabb száz év múlva a mostani helytörténészek munkájára is büszkék lesznek.
Az emlékezők ezután virágot helyeztek el a szepetneki drótosok emlékhelyénél. A programsor záróakkordjaként bemutatták Horváth Judit cukrászmester Fenséges mentes sütemények című új könyvét, melyhez az IKSZT-ben ételfotókból nyílt kiállítást lehetett megtekinteni.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.