Cseresnyés Péter: szép gesztus a volt tanítványoktól, falubeliektől és környékbeliektől, hogy köszönetet mondanak a közösség nevében a tanárnőnek (Fotó: Zalakocka)
Bánokszentgyörgy termelői piacának pavilonja adott otthont a falunapi programnak a hétvégén. Busa Ferencné Szőke Ilona magyar-orosz szakos tanár diplomaszerzésének ötven éves jubileuma alkalmából aranyoklevelet vehetett át.
A rendezvény fénypontjaként Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő adta át Busa Ferencné Szőke Ilona magyar-orosz szakos tanár diplomaszerzésének ötven éves jubileuma alkalmából az aranyoklevelet.
- Szép gesztus a volt tanítványoktól, falubeliektől és környékbeliektől, hogy köszönetet mondanak a közösség nevében a tanárnőnek - mondta Cseresnyés Péter. - A díszoklevelet ugyan az egykori Pécsi Tanárképző Főiskola adta ki abból az alkalomból, hogy megemlékezzen az ötven évvel ezelőtti diplomaszerzésről, viszont Busa Ferencné ebben a közegben végezte a hivatását, és sokat tett a gyermekek tanításáért, amiért az egész falu elismerését kivívta.
Baumgartner László, a település polgármestere köszöntő beszédében elmondta: településük életének talán a legnagyobb boldogsága a szennyvízhálózat kiépítése, melyet a kormány döntése értelmében 6,1 milliárd forintból valósítanak meg további hat településen - Borsfán, Bucsután, Oltárcon, Pusztamagyaródon, Szentliszlón és Várföldén. A beruházás elindításában oroszlánrészt vállalt Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő.
Ráadásul Bánokszentgyörgyön létesül a központi szennyvíztisztító telep, mely néhány helyi és környékbeli embernek munkát is biztosít.
Hozzátette: a vidékfejlesztési pályázaton nyert 62 millió forintból önrész felhasználásával több mint két kilométer hosszan egy új, speciális technológiával, szilárd burkolat kerülhet az egyik hegyi útszakaszra. Fontos része a településnek, hiszen ott található egy magánkilátó, valamint turistaútvonal is halad arra.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.