A termelői piacon helyi termelők és kézművesek kínálják portékáikat (Fotó: Zalakocka)
Ünnepélyes keretek között Murakeresztúr központjában megnyílt a termelői piac, mely ezután minden héten kedden és pénteken várja a vásárlókat.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő méltatta a beruházást. Szerinte ahhoz, hogy elkészülhessen egy ilyen szép és modern létesítmény, össze kell fogni, s szükség van egy jó csapatra.
- A helyes kormányzati döntéseknek köszönhetően az elmúlt időszakban lényegesen több pénz jutott a falvaknak, mint korábban - mondta. - A kormány partnerként tekint a legkisebb településre és az ott élő emberekre, s annak érdekében, hogy az ő életük kényelmesebb legyen, hasonlítson a városi életminőséghez, komoly forrásokat csoportosított át. Ezek közül sikertörténet a Magyar Falu Program, csak Murakeresztúrra 190 millió forint értékű fejlesztés érkezett. 2015-16-tól mintegy félmilliárd forintból gazdálkodhatott csak ez a település. S akkor még nem beszéltünk a térség turisztikai életét előmozdító beruházásról, a kerékpárút építéséről, mely az őszre fejeződhet be.
A piac főépületében három állandó üzlet is működik, köztük egy hentesbolt (Fotó: Zalakocka)
Az új közösségi tér megnyitóján Vaslabán Csaba plébános megáldotta a létesítményt, majd Polgár Róbert polgármester köszöntötte a település közösségét, az őstermelőket és az üzlethelyiségek régi, valamint új bérlőit, s köszönetet mondott mindenkinek, a vállalkozóktól a kormányhivatal és az önkormányzat dolgozóin át a jegyzőig, akik tettek a fejlesztésért.
Bene Csaba, a vármegyei közgyűlés alelnöke gratulált a fejlesztéshez, viszont figyelmeztetett: az igazi nagy feladat csak most következik, hiszen működtetni kell a termelői piacot.
- A vármegye számos pontján létesült már ehhez hasonló elárusító hely, viszont egyelőre sajnos nincs olyan fórum, ahonnan értesülni lehetne, hogy melyik épp mikor tart nyitva - vélekedett. - Jó lenne, ha ebben a modern, okostelefonok vezérelte világban készülne egy olyan alkalmazás, melyen nyomon lehetne követni, hova s mikor érdemes felkerekednie a városlakóknak.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.