A szécsiszigeti Kerka Vízimalmot is érinti a kerékpártúra (Fotó: Zalakocka)
Szécsisziget, Páka, Csömödér és Iklódbördőce látnivalóit és a környék természeti kincseit fedezhetik fel az érdeklődők egy Lentiből induló kerékpártúra során október első napján. A víz és a föld energiájának útján - Fedezzük fel Lenti környékének rejtett kincseit bringaháton elnevezésű kerékpártúra a Tekerj a Zöldbe! túrasorozat része, ami a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség szervezésében az Aktív Magyarország támogatásával valósul meg.
Lentiből, a Termálfürdőtől indul a túra Szécsiszigetre, ahol betekinthetnek a résztvevők a „borból készült” templomba, a Kerka Vízimalomba, megkereshetik a litopunktúrás követ és megleshetik a vízibivalyokat a rezervátumban. Innen Pákára tekernek, az erdőben található bunkerrendszerig, majd Iklódbördőcén keresztül Lentiszombathelyig, ahol a több száz éves harangláb árnyékában megpihennek, mielőtt visszagurulnak a kiindulópontra.
A pákai bunkerrendszerhez is eltekernek a túrázók (Fotó: Kovácsné Kocsi Zsuzsanna)
A pihenő állomásokon azt is megtudhatják, hogy:
miért hívják Zala megyét a magyar kőolaj- és földgáz bányászat bölcsőjének, miféle energiák alakítják a vidéket, milyen volt a molnárok élete, mi az a Maginot-vonal, és ki a „zalai Einstein”.
Az október 1-jén, vasárnap 10 órakor induló túra hossza 26 km, a várható menetidő pihenőkkel együtt kb. 4 óra. Az útvonal (Lenti - Máhomfa - Kerkateskánd - Szécsisziget - Páka bunkerek - Csömödér - Iklódbördőce - Lentiszombathely - Lenti) többnyire csekély szintemelkedésű, alacsony forgalmú országúton halad, ezért családokat is várnak.
Részvétel előzetes regisztrációval > https://forms.gle/nWHLkVx9BkPq6EM9A
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.