A képen balról Döklen János, Czigány Ferenc, hátul Mátai Péter, Mátai György polgárőrök, elöl Káli Kálmánné, Borbélyné Kovács Erika és Nyakas István (Fotó: Zalakocka)
A helyi iskolások és a férfi nótakör adott karácsonyi műsort a napokban Gutorföldén, ahol az ünnepség keretében átadták az idei Gutorföldéért-díjakat is.
Nyakas István polgármester elmondta, hogy 2017-ben döntött az önkormányzat arról, hogy létrehozza a Gutorföldéért-díjat, mellyel azoknak a személyeknek, szervezeteknek a munkáját ismerik el, akik sokat tették a településért.
Posztumusz díjat kapott Káli Kálmán, a település első, 1990-ben szabadon választott polgármestere. A díjat özvegye, Káli Kálmánné vette át. Kitüntették a Gutorfölde Polgárőr Egyesületet, amelynek tagjai Gutorföldén, Csertalakoson és Szentpéterföldén látnak el feladatot 1994 óta. Díjat adományozott az önkormányzat a Szoldinger pedagógus házaspárnak is, Szoldinger Istvánné Lengyel Ibolya tanítónak és férjének, Szoldinger Istvánnak. Mindketten évtizedeken át végezték az oktató-nevelő munkát pedagógusként Gutorföldén, illetve Szentpéterföldén. A házaspár már nem a községben él, a kettejük díját Borbélyné Kovács Erika, az iskola igazgatója vette át.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.