A Mátra és a Börzsöny mellett a Kerka-Mura térség a harmadik olyan tájegység, amelyre kiemelt aktív turisztikai fejlesztési program készül (Fotó: Zalakocka)
Három fejlesztést avattak Kerkaszentkirályon, a beruházások mindegyike TOP forrásból valósult meg.
A közös átadó ünnepségen elhangzott, hogy a margitmajori településrészen az árvízvédelmet szolgáló gátrendszer 175 millió forint felhasználásával épült meg. A belterületi csapadékvíz elvezetését szolgáló munkálatokra több mint 76 millió forintot tudtak fordítani. Az infrastrukturális beruházások mellett idegenforgalmi fejlesztésre is jutott, Bázakerettyével közösen az Ízek-kalandok-élmények – a Mura régió komplex turisztikai fejlesztése projektben közel 52 millió forintból egy a Kerka-Mura régió természeti adottságait megmutató interaktív kiállítás várja az érdeklődőket a természetház pincehelyiségeiben.
Az eseményen részt vett Bene Csaba, a Zala vármegyei közgyűlés alelnöke és Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és a térség országgyűlési képviselője. Mindketten méltatták a három jelentős fejlesztést.
Cseresnyés Péter arról is beszélt, hogy folytatódnak a dél-zalai térségben a fejlesztési programok, a Mátra és a Börzsöny mellett a Kerka-Mura térség a harmadik olyan tájegység, amelyre kiemelt aktív turisztikai fejlesztési program készül, ennek köszönhetően újabb 10-15 milliárd forint összegben kerülhet ide érték különböző beruházások formájában.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.