Dr. Tolvaj-Gergő Győző a sorozat első állomásán (Fotó: Fb/Tófej Közösségi Ház)
Az öt alkalmas rendezvénysorozat állomásain aktuális témákat érintenek, az érdeklődőket a közösségi házba várják. A minden alkalommal 18 órakor kezdődő előadások ingyenes látogathatók.
Az első három téma előadója dr. Tolvaj-Gergő Győző, aki a nyitórendezvényen a Nobel-díjas kutatóbiológus, dr. Karikó Katalin munkásságába avatta be a hallgatóságot, sokan érdeklődtek a program iránt.
Február 5-én a génmódosított élelmiszerek szerepéről és jelentőségéről, illetve a környezetvédelem aktuális problémáiról beszél majd dr. Tolvaj-Gergő Győző. A február 12-én sorra kerülő előadásának címe Helyünk a világban és az unióban, szintén érdekesnek ígérkezik.
Február 19-én és 26-án pedig dr. Szinku Mihály nyugalmazott zalatárnoki állatorvos, a Zalai Népfőiskolai Egyesület elnöke először a jelenlegi legveszélyesebb vírusos állatbetegségeket mutatja be, a program zárásán pedig a madárinfluenzával kapcsolatos tudnivalókat tárja a hallgatóság elé.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.