Információs tábla a környék kerékpárútjairól, a fotón Stricz Zoltán (balról), Ribarics Zoltán és Cseresnyés Péter (Fotó: Gergely Szilárd)
Kerékpáros pihenőhelyeket, fedett kerékpártárolót, szervizpontokat, illetve napelemes okospontokat adtak át csütörtökön Molnáriban és Tótszentmártonban az „Életre szóló kaland a Mura mentén” elnevezésű projekt keretében.
Mint azt Ribarics Zoltán, a kedvezményezett Mura Rafting Vízitúra Egyesület elnöke elmondta: Molnáriban az Aranymosó és kézműves alkotóháznál kerékpáros pihenőhelyet és fedett esőbeállót alakítottak ki napelemes okosponttal, szervizcsomaggal és szelektív hulladékgyűjtő edényekkel.
– Az egyesület által elnyert mintegy 60 millió forintos támogatásból közel 17 kilométernyi kerékpárutat is kitábláztunk, hiszen a tervünk az, hogy Murakeresztúrt, Semjénházát, Molnárit, Tótszerdahelyt és Tótszentmártont még intenzívebben bekapcsoljuk a kerékpáros turizmus vérkeringésébe – mondta az egyesület elnöke, aki jelezte: Tótszentmártonban a Kálmán hegyen hasonló kerékpáros pihenőhely létesült, ott a fentiek mellett mozgáskorlátozott mellékhelyiség és egy fedett kerékpártároló is épült.
A jövőbeli tervekről Sticz Zoltán projektmanager elmondta: Molnáriban egy quad motorpálya kialakítását is tervezik, míg Tótszentmártonban a Kálmán hegyen található „Vidéki örökség házánál” szabadtéri rendezvényszínpaddal és látványtóval egészítenék ki a élményt.
A csütörtöki avatáson részt vett Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője, aki úgy fogalmazott: a Mura Program elindításával azt szerették volna elérni, hogy a helyi vállalkozók, szállásadók, szolgáltatók – pályázati források és önerő igénybevételével – képesek legyenek elindítani saját turisztikai vállalkozásaikat. A képviselő rámutatott: az elmúlt évek bebizonyították, hogy a térségben egyre jobb a bakancsos, a kerékpáros és a vízi turizmus feltételrendszere, s mindezekhez szállásadók és vendéglátóhelyek is kapcsolódnak ma már.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.