A Nébih azt javasolja a vásárlóknak, hogy inkább ne fogyasszák el a terméket.
27 ételízesítőnél fordultak elő jelölési hibák, továbbá a hatóság öt, zellert is tartalmazó ételízesítőt kivont a forgalomból.
Nébih azt kéri, hogy ezeket a termékeket senki se fogyassza el.
A hivatal felhívja az élelmiszer-vállalkozók figyelmét, hogy a vállalati önellenőrzés során kiemelten ellenőrizzék a Törökországból vagy más, nem EU-s országból származó citrusféléket.
A fogyasztóvédelmi hatóság idén is elvégzi a fényfüzérek és dekorációs célú világítástechnikai termékek szezonális ellenőrzését.
Indul a téli szezonális ellenőrzés.
Élelmiszerbiztonsági és -minőségi szempontból egyik termékkel sem akadt gond, nyolc termék esetében azonban előfordultak az aromával bevitt színezék jelölésének hiányával, a tápértékjelöléssel vagy épp az összetevők felsorolásával kapcsolatos jelölési hib
A termékeket, hét különböző áruházlánc polcáról, egy üzletlánc központi raktárából, és egy piacról gyűjtötték be a hatósági felügyelők.
A fogyasztóvédelmi hatóság a járványhelyzetben fokozottan ellenőrzi, a vámhatáron is szűri a védőeszközöket. A tapasztalatok felemás képet mutatnak.
A nyári szezonban sokak kedvenc itala a hűsítő meggyes sör, éppen ezért a Szupermenta csapata augusztusban teljeskörű vizsgálatnak vetett alá 19 terméket, köztük 14 dobozos és 5 üveges kiszerelésű italt.
Az akció célja, hogy a pálinka, mint az egyik leghíresebb Hungarikum termékünk – az előírásoknak megfelelően – valóban, és kizárólag Magyarországon termett gyümölcsből készüljön.
Mutatjuk a fogyasztóvédelem vizsgálatának eredményét.
Szélesedik a bio- és a vegán termékek piaca.
Hatvanféle női kozmetikum, egyenlő arányban folyékony alapozók, színezett arckrémek és henna hajfestékek mikrobiológiai tisztaságát, tartósítószer- és nehézfémtartalmát vizsgálta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) laborja.
A tesztelt barackpálinkák élelmiszerbiztonsági és beltartalmi jellemzőik alapján mindenben megfeleltek a jogszabályban előírtaknak.