A helyek kétharmada már elkelt a Balaton-átúszásra

A július 20-án sorra kerülő, 42. Balaton-átúszásra több mint tízezer résztvevőt várnak a szervezők.

A rozgonyis diákok az úszás diákolimpia országos döntőjében bizonyítottak

A soproni területi döntő megnyerésével szereztek jogot az indulásra.

Július közepén tartják a 41. Balaton-átúszást

Idén július 22-re tervezik a LIDL Balaton-átúszást, amely hagyományosan Révfülöpről indul.

2022. augusztus 17.

Libabőr már a magyar himnusz előtt!

Az aranyérmes Milák Kristóf felhívta maga mellé a második helyezett Márton Richárdot a 200 méteres pillangóúszás döntőjének eredményhirdetésén.

2022. augusztus 12.

Erős kezdés!

Három magyar érem, közte a 100. magyar arany született a vizes Eb nyitónapján.

2022. június 26.

Hosszú Katinka megható szavakkal búcsúzott a hazai vizes vb-től

A háromszoros olimpiai bajnok 2010 óta először nem hallgatott zenét a verseny előtt, mert hallani akarta a közönséget.

2022. június 25.

Milák Kristóf: 15 millió magyar előtt úsztam

Milák Kristóf az időeredménye miatt nem volt boldog, összességében viszont elégedetten zárta a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságot, amelyen pénteken 100 méter pillangón diadalmaskodott, megszerezve ezzel második aranyérmét a viadalon.

2022. június 22.

Milák óriási világcsúccsal győzött

Kapás Boglárka döntős 200 női pillangón, Hosszúnak nem sikerült a bravúr.

2022. május 10.

Bemutatták a Hosszú Katinkáról szóló életrajzi dokumentumfilmet

Hétfőn a sajtó képviselői előtt bemutatták a Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszóról szóló életrajzi dokumentumfilmet.

2021. november 11.

Hosszú Katinka visszatér

Az úszók csütörtöktől vasárnapig tartó, kaposvári rövidpályás országos bajnokságán tér vissza a versenymedencébe Hosszú Katinka, aki a tokiói olimpián állt legutóbb rajtkőre.

2021. szeptember 02.

Arany-érem-eső!

Konkoly Zsófia és Pap Bianka paralimpiai bajnok!

2021. szeptember 01.

Pap Bianka ezüstérmes 400 gyorson a paralimpián

Az úszó a magyar küldöttség tizedik érmét – harmadik ezüstjét – szerezte Tokióban.

Konkoly Zsófia ismét remekelt

Pap Bianka után Konkoly Zsófia is ezüstérmet szerzett a tokiói paralimpia szerdai versenynapján, Konkoly 200 vegyesen állhat dobogóra.

2021. augusztus 29.

Illés Fanni remek versenyzéssel aranyérmes a paralimpián

A magyar versenyző a legjobb idővel került a döntőbe és igazolta is a papírformát.

2021. augusztus 26.

Konkoly Zsófia: Az álmok valóra válnak

A 19 éves Konkoly Zsófia a magyar paralimpiai küldöttség első érmét nyerte Tokióban.

2021. augusztus 13.

Kétéves kampány a mentőmellény-viselésért

Bagyó Sándor közölte: nem a jogszabályokban, hanem a fejekben kívánnak változást elérni, hogy kevesebben fulladjanak vízbe.

2021. július 30.

„Ennyi volt az én időm, ennyi volt az úszásom”

Cseh László pályafutásának utolsó 200 métere.

2021. július 29.

Elhalasztották a 39. Lidl Balaton-átúszást!

A bizonytalan és várhatóan gyakran szeles időjárás miatt a 39. Lidl Balaton-átúszást ezen a hétvégén a résztvevők biztonsága érdekében nem tartják meg.

2021. július 28.

Milák Kristóf rekordot úszva lett olimpiai bajnok!

Megvan Magyarország harmadik érmese a tokiói olimpián, Milák Kristóf olimpiai bajnok.

Rekordszámú nevezés érkezett a Balaton-átúszásra

8600-nál is több ember döntött úgy, hogy nekivág az 5,2 km-es távnak.

2021. július 25.

Két és fél millióan fulladtak vízbe

Vasárnap tartják meg először a vízbefúlást megelőző világnapot.

2021. június 20.

Minden évben vannak áldozatok

Húsz jó tanács a biztonságos fürdőzéshez.

2021. május 25.

A vízi rendőrök felkészültek a nyári szezonra

A balatoni rendőrök a korlátozások feloldásával erős szezonra számítanak.

2021. május 23.

Az egyéni számokban két-két magyar is döntőbe jutott a vasárnapi előfutamokban

Férfi 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid az első-, Bernek Péter pedig a második helyen jutott az esti fináléba, míg női 400 méter gyorson Kapás Boglárka a második, Késely Ajna a negyedik idővel finalista.

2021. április 01.

Kanizsai úszó is bizonyíthat az Eb-csapatban

A MÚSZ szerdai elnökségi ülésén elfogadták Sós Csaba szövetségi kapitány előterjesztéseit az olimpiai és az Eb-csapatról.

2020. december 09.

Remekeltek a legfiatalabb kanizsai úszók

Egyéniben és váltóban is jól szerepeltek

2020. október 13.

Jól szerepeltek a fiatal úszók

A 39. Adorján József emlékversenyen vettek részt a hétvégén.

125 éves a Magyar Olimpiai Bizottság

A Magyar Posta alkalmi bélyegblokk kibocsátásával köszöntötte a MOB-ot.

2020. október 06.

Tokió 2020 - A japánok több mint fele kevesebb nézőt akar az olimpián

A 2021-re halasztott, de elnevezését - Tokió 2020 - megőrző nyári olimpiát július 23. és augusztus 8. között rendezik meg.

2020. szeptember 29.

Többen dobogóra is állhattak, de mindenki egyéni csúcsokat úszott

A Dél-Dunántúli Meghívásos Felmérő Versenyen a Délzalai Vízmű SE egy kisebb csapattal képviseltette magát.