„Körülbelül négy éve kezdtem el a munkát, először csak azzal az ötlettel, hogy a taxisblokád legyen a téma. Emlékeztem rá gyerekkoromból, de nem volt rálátásom az eseményekre. Ez egy olyan történet, ahol mindkét félnek igaza van. Én mégis azt a szemszöget választottam, hogy a kormány, a miniszterelnök szemszögéből mesélem el a történetet. Hiszen neki is igaza van” – mesélte Köbli Norbert a Kalendárium adásában.
(A kép forrása: Facebook/Blokád)
Hozzátette: „Azért mertem megírni ezt a filmet, mert lezárult az életút. Antall József és Göncz Árpád is elhunyt, tehát múlt időben lehet róluk beszélni. Ez egy írónak azért fontos, mert egy történet akkor kerek, ha már vége van. Ezt a véget sokszor a halál hozza el.”
Fontos médiatörténeti pillanatnak is tanúi lehettünk, hiszen ezeket az eseményeket folyamatosan közvetítette a televízió, hallhatták az emberek a híreket a rádióból. „Szerencsére egy nagyon jól dokumentált ez a kor. Egyszerűen azt kell ilyenkor jó dramaturgiai érzékkel megfogni, hogy mi fér bele 105 percbe. Filmünkben vannak korabeli archív felvételek is, tehát doku-dráma jelleggel is bír, ugyanakkor ez egy megírt, színészekkel eljátszott játékfilm” – emelte ki a Kossuth Rádió Kalendárium című műsorában a forgatókönyvíró, Köbli Norbert.
(Forrás: hirado.hu)