A Mura Nemzeti Programnak köszönhetően új esélyt kapott az épület (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
Felújították a Bázakerettye egykori elemi, majd általános iskolájának helyt adó épületet. A beruházás a Mura Nemzeti Program jóvoltából valósult meg.
Kivétel nélkül szinte minden helyi lakos kötődik az 1938-ban épült, az évek alatt többször kibővített, átalakított épülethez, melynek állaga drasztikus romlásnak indult miután már nem funkcionált iskolaként – mondta az avatóünnepségen Csatlós Csilla, a település polgármestere. Hozzátette: az épület a Mura Nemzeti Programnak köszönhetően új esélyt kapott, s megújulva, kettős funkcióval szolgálhatja a bázakerettyeieket.
Az egykori iskolaépület a jövőben egyrészt a helyi civil szervezetek bázisa lesz, másrészt egy helytörténeti kiállításnak ad otthont. Az elmúlt hónapokban a délzalai település idős lakói közül többen is felajánlották a köz javára féltett tárgyi emlékeiket, dokumentumaikat, ezek mind-mind az épületben kapnak majd helyet.
Az épület a jövőben a helyi civilek bázisa lesz (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
A Szent István napi ünnepi szentmisét követő avatáson Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, a Mura-program miniszteri biztosa felidézte: az agrárium és a turizmus fejlesztésére fókuszáló Mura Program célja, hogy megőrizze és megtartsa mindazon értékek és örökség egészét, amely e vidéket, s annak hagyományait jellemzi, de egyben jövőt is mutasson az itt élők számára. A politikus szerint az eredmények szemmel láthatóak, hiszen egyre több a kerékpáros és a bakancsos turista a térségben, s már több fejlesztés is megvalósult. A program részeként korszerűsítették az Ábel nevű gőzmozdonyt, Pusztamagyaród és Szentpéterfölde között 12 kilométeres, a kerékpárosokat is szolgáló útszakasz épült, Budafán pedig nemrég avatták fel az arborétum új fogadóépületét.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.