Fedett arusítóhely, raktár, szociális helyiségek és parkoló is tartozik a termelői piachoz (Fotó: Gergely Szilárd)
Elkészült a termelői piac Bánokszentgyörgyön. Bár már van érdeklődés, a nyitással megvárják a járványhelyzet végét. A 33 millió forintos beruházáshoz 28 millió TOP-os forrás nyert a település az államtól.
Baumgartner László polgármester elmondta, a termelői piac nemcsak a helyi termelőket és vásárlókat, hanem a környékbelieket is szolgálja.
– 10 asztallal, 10 vásárlóhellyel várjuk majd az őstermelőket és a vevőket. Elkészült egy raktár, ami rendezvényekre is használható lesz, illetve szociális helyiségek is épültek. A működést, a piacnapokat Letenyével, Tótszentmártonnal, de akár Zalaszentbalázzsal is összehangoljuk – fejtette ki a polgármester.
Baumgartner László és Cseresnyés Péter az elkészült termeleő piacon (Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő arról a videokonferenciáról érkezett a helyszínre, amelyen Dél-Zala, Murafölde, s a határ túloldalán levő térségek turizmusáról, annak fejlesztési lehetőségeiről volt szó. Ez volt az a workshop, amelyen a politikus bejelentette, Kiemelt Aktív Turisztikai Térség lesz Dél-Zala. Bánokszentgyörgyön arra mutatott rá, a turisták idecsalogatásához, a térség vonzóbbá tételéhez a helyi termékek is szükségesek. Mint fogalmazott, a helyi terményeket és az azokból előállított termékeket a termelői piacokon lehet kínálni.
– A természeti adottságokon és a fejlődő kerékpárút-hálózatokon, szálláshelyeken túl is kellenek olyan látványosságok, amelyek a turisták számára vonzóbbá teszik a térséget. Ezek közé tartoznak a termelői piacok is, amelyek akár programhelyszínként is szolgálhatnak. Ezeken a helyeken meg lehet ismerni, meg lehet kóstolni és meg lehet venni a terményeket, illetve a helyben azokból készült termékeket. Ha a környék termelői piacai összehangoltan működnek majd, akkor szinte nem lesz olyan nap, amikor ne lehetne megkóstolni a térség ízeit az idelátogatóknak. Nem beszélve arról, hogy egy ilyen termelői piac közösségi térként is tud majd működni – hangsúlyozta Cseresnyés Péter.
A polgármester hozzátette, már vannak érdeklődők, de az üzemelés kezdetével megvárják a járványhelyzet végét.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.