Illusztráció (A Csónakázó-tó felülről Fotő: Kovács Krisztián)
Milliárdos turisztikai és mezőgazdasági fejlesztések előkészítése kezdődött a Mura-program részeként – jelentették be online sajtótájékoztatón. Ha a kormány támogatja az elképzeléseket, akkor virtuális elemekkel kiegészített vadaspark és Európa leghosszabb erdei drótkötélpályája is várhatja a turistákat Muraföldén.
Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő, a Mura-program miniszteri biztosa elmondta, a mintegy két éve felvázolt turisztikai elképzelésekből most kettőben látott fantáziát a Magyar Turisztikai Ügynökség, ezek előkészítéséhez a kormány biztosítja a szükséges pénzt.
A politikus kifejtette, az egyik egy virtuális elemekkel kiegészített vadaspark, mely a zalai erdő természeti értékeit és kincseit mutatná be. Ez Nagykanizsa mellett lenne, a több hektáros fejlesztés területén látogató- és konferenciaközpont is épülhetne. A park különlegességét az ország egyik legerdősültebb területei, élővilága, az amatőr fotósok számára is kialakított fotópontok, valamint az adná, hogy VR-szemüvegekkel például azt is meg lehetne nézni, milyen a terület, hogyan viselkednek az állatok egy másik évszakban.
A Mura-program miniszteri biztosa a másik fejlesztési tervről, vagyis az adrenalinszint-növelést kedvelőknek szóló látványosságról azt mondta, a tervezett erdei drótkötélpálya Európában valószínűleg a legnagyobb lenne. Ez Murafölde középső részén készülne el, erdős területen, és a családoknak, baráti társaságoknak egész napos élményt biztosítana a pálya, kiegészülve a környék látnivalóival.
Cseresnyés Péter hozzátette, az üzleti és megvalósíthatósági tervek tavaszra készülnek el, ha a kormányzat támogatja azokat, az első beruházás már 2022-ben fogadhat látogatókat.
Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese kiemelte, a járvány elmúltával előnyös helyzetbe kerülnek azok a térségek, amelyek a megváltozott szokásoknak megfelelően fejlesztenek. Rámutatott, a koronavírus-járvány miatt, a turisták körében felértékelődött a természetközeliség, a nemzeti parkok, a vízpartok, a kerékpározás lehetősége. Zala megye önálló turisztikai célpont is lehet, az aktív- és ökoturizmus fejlesztésével, a gyógyfürdők összekapcsolásával.
Hangsúlyozta, a kormány mostanáig mintegy 700 milliárd forint támogatást nyújtott az ágazat megsegítésére, továbbá a nyár folyamán 14 ezer magánszálláshely felújítására 42 milliárd forintot fordított.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.