(Fotók: Gergely Szilárd)
Idén újra megrendezték a Mura-menti Malacságok elnevezésű murakeresztúri böllérfesztivált, ami tavaly a járvány miatt elmaradt.
Ezúttal 10 csapat versengett, közülük többen nyertek a különböző kategóriákban, a fődíjat a Südők elnevezésű egység vihette haza. Ez a csapat már harmadszor diadalmaskodott, így örökre az övék lett a vándorkupa.
A magyar-horvát határ mindkét oldaláról gazdag kulturális programokat felvonultató rendezvényről Polgár Róbert, Murakeresztúr polgármestere azt mondta, a vidéki hagyományok őrzése és bemutatása az egyik legfőbb cél. „Nagyon sok embert megmozgat, kedves az embereknek. Ha a hagyományos ételek, fellépések és énekek mellett tudunk valami modernet is hozni, az kimondottan kedves a közösségnek. Rengeteg pozitív visszajelzést kapunk. Nagyon hálás vagyok, hogy az elmúlt időszak nehézségei ellenére meg tudtuk ezt a rendezvényt tartani. Kilenc éve kezdtük el a fesztivált, ez a nyolcadik alkalom. Vannak olyan csapatok, akik már az elejétől kezdve itt vannak és vannak újak is. Eddig Horvátoszágból is jött két csapat, de idén a vírus miatt nem tudták vállalni, most Lendváról tudtunk csapatot fogadni.”
A hagyományok őrzésének fontosságát kiemelte Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő is, aki hangsúlyozta, a kormánynak fontos a vidék Magyarországa, így nemcsak a települések fejlesztéseit, hanem a rendezvényeket is támogatja. „Két dolgot szeretnék kiemelni: az egyik a hagyományőrzés, a másik a folytatás. Egy ilyen fesztiválnak a szórakoztatáson kívül a legfőbb célja a hagyományőrzés. Annak a hagyománynak a megőrzése, amit mi mindannyian ebben a térségben megörököltünk és azt lehet mondani, hogy ez mindannyiunknak fontos. Egy történelmi vidék fesztiváljáról van szó. Egy ilyen fesztivál az összefogást, az összetartozást őrzi. A kormánynak nagyon fontos a vidék Magyarországa, fontos az a fejlődés, amit az elmúlt években a magyar falvak fel tudtak mutatni nemcsak épületek és intézmények fejlesztésében, hanem lelkek erősítésében is” - mondta köszöntőjében Cseresnyés Péter.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.