A helyi prószacsapat krumpliprószával kínálta a vendégeket, mellettük balról jobbra Kovács Tamás, Bene Csaba, Cseresnyés Péter (Fotó: Gergely Szilárd)
Szombaton tartották a Szeretem Nagybakónakot Fesztivált és Falunapot, immár harmadszor. A látogatókat széles programkínálat várta.
Reggel szentmisével kezdődött a nap, azt követően pedig programok sokasága közül válogathattak a helyiek és vendégeik. A főzőversenyre 14 csapat nevezett, az étkeket díjazták is. A nap folyamán aztán volt még falusi komédia, gyermekműsor, fűnyírótraktor verseny, melynek fődíja egy értékes fűnyíró volt, illetve zenés és táncos fellépők is színpadra léptek, köztük a Decsi fivérek, majd Auth Csilla.
A Nagybakónak Kultúrájáért Alapítvány a Bethlen Gábor Alapkezelőhöz pályázott és nyert el mintegy 1 millió forintot. Az összeget az önkormányzat kiegészítette, így összesen 2 millió forintból gazdálkodtak és szerveztek meg egy minden korosztály igényeit kielégítő színvonalas fesztivált – tudtuk meg Kovács Tamás polgármestertől.
A szervezők a legkisebbek szórakozásáról is gondoskodtak (Fotó: Gergely Szilárd)
A megnyitón Kovács Tamás után Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke szólt a megjelentekhez és gratulált a programhoz, melynek megszervezéséhez összefogott a falu, megtöltötték a napot tartalommal. Jó látni – tette hozzá –, hogy örömmel tevékenykednek együtt a résztvevők és adják át például a főzés során a hagyományokat. Fontos az is, hogy a polgármester és csapata mindig megtalálják azt a pályázati lehetőséget, mely segítséget nyújt a programhoz.
Részt vett az eseményen Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és a térség országgyűlési képviselője is, aki a megnyitón elmondta, hogy a kormányzat minden nehézség ellenére olyan pályázati lehetőségeket biztosít a kisebb településeken működő civil szervezetek számára, amelyek segítségével ehhez hasonló közösségi ünnepeket lehet szervezni. Látva az ilyen rendezvények sikerét, érdemes ezeket a pályázati támogatásokat felhasználni.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.