A rendezvényre ellátogatók túrós, tökösmákos és káposztás rétest is kóstolhattak (Fotó: Zalakocka)
A muramenti horvát hagyományok őrzéséről is szólt a több mint 20. alkalommal megtartott gasztronómiai és kulturális rendezvény a településen.
A fesztivál fő hívó ereje maga a rétes, a különböző ízű finomságokat szívesen kóstolták meg idén is a látogatók. A helyi iskola konyhásai azt is megmutatták, hogyan kell elkészíteni. Sütöttek a térségre jellemző túrós, tökösmákos és káposztás rétest, de mellettük kínáltak még süteményt változatos ízekben a letenyei horvát nemzetiségi önkormányzat tagjai, valamint egy-egy csapat Eszteregnyéről és Becsehelyről.
A megnyitón köszöntötte a megjelenteket Havasi Viktória, Tótszerdahely polgármestere, aki elmondta, hogy a rendezvényt a rétes, avagy a gibanica köré építették. Sajátos elkészítési módja egyik örökségük, amit kötelességük ápolni, továbbadni.
Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és térség országgyűlési képviselője pedig arról beszélt, hogy az elmúlt időszakban több olyan program történt Tótszerdahelyen, melyek a helyi közösség erőfeszítésének köszönhetők, legutóbb például horvát és magyar nyelvű utcatáblákat avattak. Hozzátette, hogy a rendezvények a horvát identitás megtartását is szolgálják, ilyen a rétesfesztivál is, mely a hagyományőrzésről, a közösségi összetartásról szól, de segít ápolni a horvátországi kapcsolatokat is.
A továbbiakban Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke, majd Koósz Attila, Horvátország tiszteletbeli konzulja is köszöntőt mondott.
A rendezvényen horvát hagyományőrzők adtak műsort, illetve a színes műsorban Tolvai Reni is koncertezett. A helyi civil szervezetek és intézmények képviselői pedig gasztronómiai tudásukat bizonyítva népi étkeket készítettek.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.