Cseresnyés Péter képviselő a gesztenyesütést is kipróbálta, mellette Szabó Tamás polgármester és Szabó Lilla, az egyesület elnöke (Fotó: Gergely Szilárd)
A hétvégén immár 15. alkalommal rendezték meg Galambokon a Gesztenyés Napot. A termelői piacon már délelőtt elkezdődtek a programok és a főzőcsapatok is munkához láttak.
Az ünnepélyes megnyitón elsőként Szabó Lilla, az Együtt Galambokért Egyesület elnöke köszöntötte a megjelenteket, majd Szabó Tamás polgármester elevenítette fel a rendezvény múltját. Mint mondta: lassan már két évtizede annak, hogy egy lelkes kis csapat nekivágott a galamboki hegyhátnak és pincéről pincére járva gesztenyét sütöttek. A társaság ekkor határozta el, hogy egész napos kulturális és gasztronómiai programot szervez a falunak. Később a szervezés jogát megkapta az önkormányzat, majd a múlt évtől az Együtt Galambokért Egyesület, melynek tagsága szintén komolyan vette a szervezést.
A Gesztenyés Nap mára a térség egyik legnagyobb rendezvényévé nőtte ki magát.
Mint a megnyitón elhangzott: a szervező egyesület az idén 1,8 millió forint pályázati összeget nyert, melyből különféle közösségi programokat, többek között a Gesztenyés Napot szervezték meg.
A rendezvényen tiszteletét tette Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője is, aki köszöntőjében a hagyományok ápolásának fontosságára, illetve ezek továbbadására hívta fel a figyelmet. Mint rámutatott:
a következő generáció nem nőhet fel gyökértelenül, minden fiatal számára fontos, hogy tudja, miként éltek szülei, nagyszülei.
A finom ételek és a gesztenyés finomságok mellett kulturális bemutatókra is sor került, a színpadon egymást váltották a művészeti csoportok. Fellépett többek között a Mamik Énekkar, a Mura Dance Tánccsoport, a Magic Ritmo Tánccsoport, a Galamboki Hagyományőrző Énekkar és a helyi óvodások és iskolások is műsort adtak, este pedig Vastag Csaba adott koncertet.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.