Murafölde - 2023. november 17., Péntek
#Magyar Falu Program #Rigyác #Galambok #Nagyrécse #Becsehely #dél-zalai bejárás #Gyopáros Alpár #Cseresnyés Péter

Több mint 10 milliárd forint jutott Dél-Zalába a Magyar Falu Programból

Több mint 10 milliárd forint jutott Dél-Zalába a Magyar Falu Programból

Balról Németh Géza polgármester, dr. Horváth Tibor háziorvos, Gyopáros Alpár és Cseresnyés Péter Becsehelyen (Fotó: Gergely Szilárd)

A Magyar Falu Program keretében megvalósított fejlesztéseket tekintette meg Galambokon, Nagyrécsén, Rigyácon és Becsehelyen Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és térsége országgyűlési képviselője társaságában.

A dél-zalai bejáráson Becsehelyen az energetikai fejlesztéseken is átesett, felújított orvosi rendelőt tekintették meg, Rigyácon a kisboltot, melyet 12 év szünet után nyitottak meg. Galambokon egyházközségi fejlesztés keretében újult meg a parókia épülete, Nagyrécsén pedig a kastély épületében létesült egy kulturális központ.

Cseresnyés Péter arról beszélt a becsehelyi sajtótájékoztatón, hogy ebben a térségben a települések mintegy fele 3-400 lélekszámú, vagy az alatti, az önkormányzatok nehéz körülmények között biztosítják a települések működésének feltételeit. Ezért is jó, hogy Gyopáros Alpár kormánybiztos a dél-zalai részre is ellátogatott és megtekintette, hogy milyen fejlesztések mentek végbe az elmúlt időszakban.

– A négy felkeresett településen az elmúlt négy évben összesen közel 7-800 millió forint fejlesztés valósulhatott meg az önkormányzatok, vagy vállalkozók, civil szervezetek által – közölte a politikus. – Az elmúlt időszakban a települési önkormányzatok által elvégzett fejlesztések értéke a választókörzetemben több mint 4 milliárd forint, de ha mindent összeszámítunk, akkor ez az összeg közelíti a 15 milliárdot. Ez is bizonyítja azt, hogy a kormányzat odafigyel a vidék Magyarországára, hogy ugyanazok a feltételek biztosítottak legyenek infrastruktúrában, életkörülményekben a legkisebb településen is, mint a városokban. Jelentős lépések történtek ezen a téren köszönhetően a Magyar Falu Program fejlesztéseinek is.

202311172052_NKGGYA-11.jpg (1500×997)Rigyácon a Magyar Falu Program támogatásával 12 év szünet után nyílt kisbolt (Fotó: Gergely Szilárd)

Gyopáros Alpár nem először járt Dél-Zalában, mint mondta első alkalommal tervekkel találkozott, most pedig már eredményekkel, megvalósított fejlesztésekkel.

– A ma megtekintett négy beruházás mind unikális, s jól példázza, hogy mennyire összetett a program és mekkora segítséget tud nyújtani. Az aprófalvas Zalában ezidáig közel 40 milliárd forint forrás hasznosult - jelezte.

Arról is beszélt, hogy négy éve indult a Magyar Falu Program, azóta csak a pályázati kiírásokon keresztül több mint 300 milliárd forintot biztosítottak több mint 30 ezer nyertesnek. A kedvezményezettek döntő többsége kistelepülési önkormányzat, mellettük vállalkozások, kisboltok, civil szervezetek, egyházközségek is részesültek támogatásban. A programhoz tartozik még állami útfelújítás, illetve a Falusi CSOK.

Napokkal ezelőtt hirdették ki a negyedik pályázatot 10 milliárd forintos keretösszeggel, ahol hét kategóriában pályázhatnak a települések.

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2024. július 25., Csütörtök

Bővíti üzemét az Einhell Kft.

A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.


2024. július 17., Szerda

Külterületi utak újultak meg

Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.


2024. június 30., Vasárnap

Prósza, bor és tambura

Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.


2024. június 18., Kedd

Kétnyelvű utcanévtáblákat is avattak

A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.


Történelmi időutazás

Az Inkey családnak állítottak emléket.


2024. június 12., Szerda

Elhunyt Tüske József esperes

Utoljára Tornyiszentmiklóson szolgált.


2024. június 11., Kedd

Vida László nyert Letenyén

A Fidesz-KNDP polgármesterjelöltje kapta a több voksot.


2024. június 04., Kedd

Újabb beruházások Lovásziban

A fejlesztések több száz millió forint értékben valósultak meg. 


2024. május 30., Csütörtök

Indul a strandszezon a kistolmácsi tavon

Csökken a horgászatra szánt tér.


2024. május 29., Szerda

Családi napot tartottak Letenyén

Nagy érdeklődés kísérte az összefogás rendezvényét.


2024. május 27., Hétfő

Megújult Pákán a plébániához vezető út

Felavatták az útszakaszt, melyet nemrég aszfaltoztak le.

#Nagykanizsa

Családi nap Bajcsán

Családi nap Bajcsán

2024. július 22. - Kanizsa

Szerelmi bánatában garázdálkodott

Szerelmi bánatában garázdálkodott

2024. július 17. - Kék hírek

Rablót fogtak

Rablót fogtak

2024. július 16. - Kék hírek

Hétvégi programkavalkád

Hétvégi programkavalkád

2024. július 12. - Érdekes

Ismét életet mentett a CO-érzékelő

Ismét életet mentett a CO-érzékelő

2024. július 12. - Kék hírek

Programok a hétvégére

Programok a hétvégére

2024. július 05. - Érdekes

A geotermikus energiáról

A geotermikus energiáról

2024. június 28. - Kanizsa

Fizetés nélkül távozott

Fizetés nélkül távozott

2024. június 26. - Kék hírek

+