A fotón balról Gelencsér István a parkhotel tulajdonosa, Nagy István agrárminiszter, Gazdag Attila és Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő (Fotó: Gergely Szilárd)
A hétvégén került sor Sormáson az István Parkhotelben a VI. Pannónia Párlatverseny és a II. Pyrus Master Kárpát-medencei Körtepálinka Verseny díjkiosztó gálaestjére. Az eseményt megelőzően avatták fel a rendezvényterem szomszédságában a Pálinkaházat, mely egyben bár, pálinka és oktató múzeum.
Köszöntőt mondott az avatón Gazdag Attila versenyigazgató, a Pannónia Pálinkakultúra Egyesület elnöke, Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, aki arról beszélt, hogy az elmúlt időszakban kiváló eredmények születtek a pálinkaversenyeken abban a térségben, ahol a Parlament döntése után az első szabad főzést végezték. Emlékeztetett, hogy
Becsehelyen történt ez, ahol külön ünnepséget tartanak időnként erre emlékezve.
A Pálinkaház avatása után Balogh László, Nagykanizsa polgármestere és Nagy István agrárminiszter beszélt. A tárcavezető annak jelentőségéről szólt, hogy hosszú küzdelem után már szabadon főzhető a pálinka. A fogyasztás kultúrája is fejlődött, ma már a legelegánsabb helyeken a legelegánsabb ital tud lenni a pálinka.
Az idei párlatversenyre 3 országból 60-an neveztek összesen 534 pálinkával, ebből 107 kapott arany, 132 ezüst és 139 bronz minősítést.
A Nagykanizsa legjobb párlata díjat a nagykanizsai Rácz Zoltán nyerte el Irsai Olivér Törköly fajtával, a verseny legeredményesebb magánfőzője a nagykanizsai Kardos Ferenc lett. A Pannónia Párlatverseny legjobb párlata, a Pannónia Kincse 2024-ben Kardos Ferenc Orangered Kajszibarack párlata lett, a Pyrus Master körtepálinka verseny legjobbja pedig Rácz Zoltán árpával érő körtepárlata.
A díjakat Nagy István, Cseresnyés Péter, Balogh László és Gazdag Attila adták át a főzőkészítőknek.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.