Nagy érdeklődés kísérte az Inkeyek nyomában elnevezésű történelmi kalandozás és gasztronómiai fesztivált (Fotó: Gergely Szilárd)
Új tartalommal, történelmi időutazással bővült az a már hagyományos programsorozat, amit a nyári időszakban évről évre megrendeznek Nagyrécsén. A már jól bejáratott főzőverseny és a kulturális műsor mellé ezúttal harci bemutatók, történelmi vetélkedők is társultak.
- Az egykoron itt élő nemesi családnak, az Inkeyeknek állítottunk emléket ezzel a rendezvénnyel – mondta Laskai Béla polgármester. – A nap során többek közt korhű viadalt láthatunk a Thury Toportyánok Lovas Bandériumának köszönhetően, reneszánsz táncokat csodálhatunk és tanulhatunk, parasztolimpián és történelmi vetélkedőkön mérethetjük meg magunkat, s nem utolsó sorban mesés zenei kortörténeti kalandozáson vehetünk részt a Canischa Cronica együttes jóvoltából.
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében arról beszélt, hogy az Inkeyek nyomában elnevezésű történelmi kalandozás és gasztronómiai fesztivál – amely során ezúttal 26 csapat vállalkozott a főzésre – elsősorban a fiatalok szempontjából fontos, hiszen számukra adhat olyan történelmi élményt, amely során betekintést kapnak abba az életmódba, ami néhány száz évvel ezelőtt, az Inkeyek idejében, illetve azt megelőzően a térség lakóit jellemezte.
- A fesztivál történelmi játékai és korhű jelmezekben megtartott bemutatói pedig talán ösztönzik is őket, hogy fellapozzák azon könyveket, amelyek részletesen tárgyalják azt a történelmi kort, amelynek küzdelmei, például az itt portyázó török hadak és a Thury vitézeinek összecsapásai eredményeként mi, magyarok ma is itt élhetünk, anyanyelvünkön beszélhetünk, s életünk szerves részévé tehetjük a magyar kultúrát - tette hozzá a képviselő.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.