A fesztiválon a Tótszentmártoni Kulturális Egyesület tagjai egész nap sütötték a különféle ízesítésű prószát(Fotó: Zalakocka)
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált a településen, majd ezt tovább bővítve alakult ki a ma ismert rendezvény, melyen a tradicionális prósza és a tambura is szerepet kap.
A fesztivál megnyitóján Mihovics József polgármester elmondta, hogy évről évre igyekeznek olyan programot összeállítani, mely betekintést nyújt nemzeti hovatartozásukba és egyaránt élményt nyújt a határon innen és túlról érkezőknek.
Köszöntőt mondott még Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője s jó szórakozást kívánt a programhoz, mely kiváló alkalom a közösség tagjainak és a távolabbról érkezőknek is a találkozásra. A politikust követően dr. Koósz Attila, a Horvát Köztársaság tiszteletbeli konzulja is köszöntőt mondott.
A fesztiválon a Tótszentmártoni Kulturális Egyesület tagjai egész nap sütötték a natúr és gyümölcsös aludttejes, valamint a krumpliprószát, szintén natúr és fokhagymás változatban, s kínálták a vendégeket. A gasztronómiai kínálat mellett a fellépők, tamburazenekarok különleges és színvonalas produkciókkal készültek a fesztiválra.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.