Illusztráció (A kép forrása: Canva)
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az elmúlt évekhez hasonlóan újra elrendelte a kuponos értékesítés fogyasztóvédelmi vizsgálatát. A szakhatóság és a tárca IT laboratóriuma az őszi kuponnapok során is rendszeresen végez próbavásárlásokat a fogyasztók és a tisztességes vállalkozások érdekében. A gyakori ellenőrzéseknek köszönhetően eddig kevés problémát találtak, kirívó esetek mostanáig idén sem voltak.
A magazinokból, reklámújságokból kivágható, honlapokról, applikációkból letölthető kuponok használatával többnyire jelentős árkedvezményekkel vásárolhatunk termékeket, vehetünk igénybe szolgáltatásokat. A fogyasztóvédelmi hatóság és az ITM IT Laboratóriuma évről évre ellenőrzi a vásárlók körében népszerű kuponos értékesítést. Az állandó fogyasztóvédelemi jelenlétnek köszönhetően kirívó jogsértések az utóbbi években nem fordultak elő.
Keszthelyi Nikoletta, az ITM fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára elmondta: „Az online kuponos akciók tavalyi vizsgálata során a hatóság a próbavásárlások mindössze tizedénél talált valamilyen hiányosságot. A kifogásolási arány idén is hasonlóan alacsony, 12 százalékos a webáruházakban, az üzletekben pedig mindössze a próbavásárlások 4 százalékánál tártak fel problémát. A mulasztások jellemzően kisebb súlyúak, leginkább a felhasználási feltételekre vonatkozó előzetes tájékoztatás meglétével, pontosságával kapcsolatosak.”
A kuponos akciók nagyon népszerűek, de ahhoz, hogy valóban több pénz maradjon a zsebünkben, nem árt néhány részletre odafigyelnünk vásárláskor (Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)
A kuponos akcióban kínált termékre, szolgáltatásra is az általános szavatossági-jótállási előírások és panaszkezelési szabályok alkalmazandók. Vásárlás során mindig ellenőrizzük, hogy levonták-e a kedvezmény összegét. Érdemes odafigyelni az akció kuponon feltüntetett határidejére, az árengedmény mértékére, a különböző termékkapcsolásokra is.
Számos webáruház, applikáció értékesít hagyományos üzletben vagy más online shopban felhasználható kuponokat. Ha a fogyasztó nem elégedett az akciósan vett termékkel vagy szolgáltatással, akkor jogait a terméket forgalmazó vagy a szolgáltatást ténylegesen nyújtó céggel szemben érvényesítheti. Probléma esetén először mindig az üzlettel vagy a webáruház üzemeltetőjével érdemes felvenni a kapcsolatot. Ha a vállalkozással nem sikerül megegyezni, a fogyasztóvédelmi hatósághoz, egyedi igények rendezése ügyében a fővárosban és a megyeszékhelyeken elérhető békéltető testületekhez lehet fordulni.
Keszthelyi Nikoletta kiemelte, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság szeptembertől fokozott figyelmet fordít a kuponnapokra a hagyományos és az online kereskedelemben. Jogsértés esetén elsőre jellemzően csak figyelmeztetnek, másodjára viszont akár százezer forintos nagyságrendű bírságot is kiszabhatnak.
(Forrás: Fogyasztói Portál)
Még nem közölték, hogy mikor lőhetik ki az asztronautákat a következő alkalommal.
A Zala vármegyei Nemesbükön 14,6 Celsius-fokot mértek, míg a Csongrád-Csanád vármegyei Kübekházán 34,5 fokot.
A hosszú hétvégén is számos program gondoskodik a kikapcsolódásról.
Piskor Fanni szőlész-borász szerint mindez hozzájárulhat ahhoz is, hogy nagyobb figyelem irányuljon a Badacsonyi borvidékre.
Színes, tartalmas a hétvége rendezvénykínálata. Ahogy mondani szokták: tessék választani!
Ételkóstoló is lesz a rendezvényen.
Te tudod, honnét indult a kezdeményezés?
Mutatjuk a részleteket.
Második helyen végzett a magyar versenyző a nemzetközi zágrábi pincérversenyen.
Megújulás és fejlesztések kísérik a különleges tárlatot.
Május 29-én Kapu Tibor személyében újabb magyar űrhajós indul a világűrbe.