(Fotó: Getty Images)
A Critical Reviews in Food Science and Nutrition nevű folyóiratban megjelent egyik új tanulmány szerint az élelmiszerekkel érintkező csomagolóanyagok közül az üveg és a kerámia tekinthető a legbiztonságosabbnak.
A kutatás arra a megállapításra jutott, hogy a létező csomagolási formátumokban összesen közel 3000 különböző vegyi anyag szivároghat át a csomagolásból az élelmiszerekbe, és kerülhet ilyen módon közvetlen kapcsolatba az emberi szervezettel. Az efféle szubsztanciák 65 százalékát „ismeretlenként” kategorizálta az értekezés, mivel a mai napig nem szerepelnek semmilyen szabályozási vagy iparági jegyzékben.
Az élelmiszerekkel érintkezésbe kerülő csomagolóanyagok (Food Contact Material, azaz FCM) hat csoportján belül a plasztik verziókban 1975, a papírban és kartonban 887, az „egyéb” típusú csomagolóanyagokban 760, a többkomponensű változatokban pedig 614 olyan alkotóelemet sikerült detektálni, amelyek potenciálisan átvándorolhatnak az elfogyasztásra szánt termékekbe.
A legkevesebb ilyen komponenst a fémekben (251), valamint az üvegben és kerámiában (47) mutatták ki a tudósok.
Az utóbbi kettő matéria összetételének „stabilitása” elsősorban az egyszerű kémiai felépítésüknek köszönhető.
(Forrás: Store Insider/European Supermarket Magazine)
A földművelésügyi miniszter 1901. évi egyik körrendelete a vakondot is – több más állattal együtt – természetvédelmi oltalom alá helyezte.
Az elmúlt uniós fejlesztési ciklusban mintegy 38 milliárd forint jutott 100 ezer hektárnyi természeti környezet állapotának megjavítására.
Tavaly több mint tízmillióval többet, 29 millió forint pótdíjat fizettek be a jegy nélkül utazók a vasúttársaságnak, az egy évvel korábbihoz képest.
Most megmutatják nekünk a tó felszíne alatt 38 méteres mélységben nyíló Hévízi-forrásbarlang bejáratát. Izgalmas felvételek következnek.
Szükség van a vízpufferek mihamarabbi kialakítására.
6 éves gyerek is teljesítette a távot.
Pályázatot hirdetett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Ha te is kíváncsi vagy a farsang és a fánk kapcsolatára és az azokhoz kapcsolódó népszokásokra, receptekre, akkor jó helyen jársz.
Idén is bárki részt vehet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) országos erdeifülesbagoly-telelőhely felmérésén január 20. és 23. között.
Évek óta várat magára a teljes nádaratás a Balatonon.
A KRESZ is előírja a tompított fényszóró használatát, ami a jelenlegi időjárási körülmények között különösen fontos még nappali fényviszonyok mellett is
A brit Mirror napilap TOP 7-es listájába a budapesti Széchenyi Gyógyfürdő és a Hévízi Tófürdő is bekerült.
A borzas lent választották 2023-ban az Év vadvirágának egy online szavazáson, amelyet a Vadonlesők Közössége Természetvédelmi Egyesület bonyolított le a Magyar Biológiai Társasággal közösen.