(Fotó: Adobe Stock)
A mérések kezdete óta, vagyis 1901-től ez volt a legmelegebb nyarunk, még a 2003-as, 22,3 fokos rekord-átlaghőmérsékletet is felülmúlta az idei. Az 1991-2020-as átlaghoz képest 2 fokkal melegebb volt a nyári hónapok átlaghőmérséklete idén – számol be róla az Országos Meteorológiai Szolgálat. Eddig a 2003-as év volt a rekordtartó, akkor 22,3 Celsius-fok volt az átlaghőmérséklet, idén pedig 22,8.
Az idei június a harmadik, a július az ötödik, az augusztus a második legmelegebb 1901 óta. A 2022-es nyár legalacsonyabb középhőmérséklete 17,3 fok volt július 11-én. A napi minimumrekord július 18-án hajnalban következett be: Zabaron mindössze 3,8 fok volt. A legmelegebb július 23-án volt Kiskunfélegyházán és Hódmezővásárhelyen, ahol 41,5 fokot mértek.
Idén a nyári hőségnapok száma, amikor a hőmérő higanyszála 30 fok fölé kúszott, 46 volt. Ez jóval magasabb szám, mint az átlag 26.
A nyár csapadékösszege országos átlagban 137,3 mm, és 32%-kal elmarad az éghajlati normáltól (1991–2020-as átlag: 203,5 mm). Így 1901 óta a 24. legszárazabb nyáron vagyunk túl. Az évszak legnagyobb csapadékösszegét Rábagyarmaton (347,8 mm), míg a legkisebbet Mezőberény Hosszúfokon (31,5 mm) mérték. A Nyugat-Dunántúlon többfelé volt 250 mm a csapadékösszeg, a Tiszántúlon nagy területen 80 mm sem esett.
(Forrás: Turista Magazin)
A rendelet célja, hogy elejét vegye a csomagolóanyag-hulladékok dinamikus növekedésének.
A múlt hét rendkívül változékony, szeszélyes és csapadékos időjárásának köszönhetően időszakosan újabb burkolathibák keletkeztek az országos közúthálózaton is.
A földművelésügyi miniszter 1901. évi egyik körrendelete a vakondot is – több más állattal együtt – természetvédelmi oltalom alá helyezte.
Az elmúlt uniós fejlesztési ciklusban mintegy 38 milliárd forint jutott 100 ezer hektárnyi természeti környezet állapotának megjavítására.
Tavaly több mint tízmillióval többet, 29 millió forint pótdíjat fizettek be a jegy nélkül utazók a vasúttársaságnak, az egy évvel korábbihoz képest.
Most megmutatják nekünk a tó felszíne alatt 38 méteres mélységben nyíló Hévízi-forrásbarlang bejáratát. Izgalmas felvételek következnek.
Szükség van a vízpufferek mihamarabbi kialakítására.
6 éves gyerek is teljesítette a távot.
Pályázatot hirdetett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Ha te is kíváncsi vagy a farsang és a fánk kapcsolatára és az azokhoz kapcsolódó népszokásokra, receptekre, akkor jó helyen jársz.
Idén is bárki részt vehet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) országos erdeifülesbagoly-telelőhely felmérésén január 20. és 23. között.
Évek óta várat magára a teljes nádaratás a Balatonon.
A KRESZ is előírja a tompított fényszóró használatát, ami a jelenlegi időjárási körülmények között különösen fontos még nappali fényviszonyok mellett is