Jó hír, hogy az előrejelzések alapján az idei szezon is jónak ígérkezik (Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)
A magyarok szerint a magyar dinnye a legfinomabb. És el is érkezett a jó hír a dinnyekedvelőknek, hiszen elindult a magyar dinnye értékesítése. Az origo.hu beszámolója szerint a nyári időszakban várhatóan 125-130 ezer tonna görögdinnyét és a becslések szerint 10-12 ezer tonna sárgadinnyét takarítanak be a hazai termelők a földekről.
Gondolták volna, hogy hazánkban az átlagos éves dinnyefogyasztás 10 kilogramm/fő körül alakul? Nem meglepő, hiszen a nagy nyári melegben kifejezetten jól esik egy-egy adag jól behűtött, lédús és édes dinnye.
Nemcsak mi, magyarok örülhetünk a kiváló magyar dinnyének, hiszen a körülbelül százezer tonnás hazai fogyasztás mellett 20-25 ezer tonna dinnyét exportálunk is a lengyel, német, cseh, stb. piacra.
Sárgadinnyéből a legnagyobb mennyiséget Bács-Kiskun vármegyében termelik; nagy rá a kereslet, de a termelés kockázata is magasabb (Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)
Bár a szezon eleji időjárás nem kedvezett a palántáknak, és a hűvös idő az ültetéseket is hátráltatta, ez csak a bizonyos fajták termésének időbeni összecsúszását eredményezi, a terméshozamban a szakemberek szerint nem fog meglátszani. És hogy igazoljuk sokunk állítását, amely szerint a magyar dinnyének nincsen párja, fontos elmondani, hogy bár hazánk a dinnyetermesztés északi határán fekszik, a termelés magas színvonala miatt a termesztett dinnye minősége és mennyisége is világszínvonalú.
A dinnyék áráról is szót ejtve fontos elmondani, hogy a termelési költségek e területen is megnövekedtek, az önköltség évek óta nő, és a következő években a termelők ezt nem tudják teljes egészében átvállalni, így elkerülhetetlen, hogy e költségnövekedést a következő években a fogyasztói árakban is érvényesítsék.
Már Nagykanizsán is számos üzletben megtalálhatjuk a magyar dinnyét, amit talán Kiskanizsán sokan ma is a kútba leengedve hűtenek le!
Május 29-én Kapu Tibor személyében újabb magyar űrhajós indul a világűrbe.
A szervezők a győztes fagylalt receptjét mindenki számára elérhetővé, szabadon felhasználhatóvá teszik, így az üdülőrégió bármely cukrászdája, fagylaltozója elkészítheti.
A médiaszereplőkből álló zsűri felkészítésében a nagykanizsai származású Piskor Fanni borszakértő is kulcsszerepet kapott.
Prémium anyagok, hatalmas erkélyek és korszerű gépészet teszik vonzóvá a SZABADICS első saját ingatlanfejlesztését.
Május 3-a (szombat) volt az év eddigi legmelegebb napja.
Tíz évvel ezelőtt alakult meg a pártoló tagsággal együtt ma már több mint harminc tűzoltó tagot számláló Nagykanizsai Tűzoltók Motoros Baráti Köre.
A magyarok elsöprő többsége (84 százalék) jó emlékeket táplál a húsvéthétfőn elhunyt katolikus egyházfővel kapcsolatban.
Rekordösszegű bírságot szabott ki a magyar rendőrség gyorshajtásért 2024-ben.
Mit tehetsz te a bolygóért és azon belül Zaláért?
A parasztember hite egyszerű és mély volt.
Érdemes jól átgondolni a húsvéti bevásárlást.
Május 5-ig látogatható a park, amely napközben és esténként is nyitva áll minden érdeklődő előtt.