Megrongált tábla a Naplás-tónál (Fotó: MME/Lendvai Csaba)
Beköszöntött a tavasz, és tömegek lepték el a természetet. Ez önmagában még nem lenne baj, de volt, ahol baltával vágták szét a padokat, máshol a tájékoztató táblákat tették tönkre a kirándulók.
Most, hogy a járványügyi helyzet más kikapcsolódási lehetőséget nem tesz lehetővé és az idő is egyre tavasziasabb, az emberek kitódultak a természetbe. Ezzel párhuzamosan a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület egyre több értelmetlen rongálást tapasztal, a vandálok főleg tanösvény táblákat, padokat tesznek tönkre.
A Kis-Sváb-hegyen például baltával verték szét ez utóbbiakat, a Naplás-tónál pedig a gyerekeknek szánt táblákat semmisítették meg. Emellett továbbra is gondot jelent a szemetelés.
A szabályok betartása a védett területeken szintén nem tartozik a kirándulók erősségei közé, a Naplás-tó sűrű nádasába ugyanúgy bemennek, mint a Merzse-mocsár medrébe, figyelmeztető jelzés ide vagy oda.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület mindenkit arra kér, hogy tartsák be a táblák figyelmeztetéseit, ne térjenek le a gyalogösvényről és ne zavarják az éledő természetet, a szülők figyeljenek a gyerekekre, és ne használják sportpályának vagy játszótérnek a természetvédelmi területeket. Arra is mindenkit megkérnek, hogy figyelmeztessék a szabálysértőket, és ha szükséges, értesítsék az illetékes mezőőrt vagy természetvédelmi őrt.
(Forrás: turistamagazin.hu)
Nemcsak futókat várnak, hanem bárkit, aki megteszi gyalog, kerékpárral, görkorcsolyával, rollerrel a 700 méteres, illetve a 3 vagy 5 kilométeres távot.
Aki eddig hezitált, érdemes sietnie a téli gumik felszerelésével.
Az egyhetes őszi iskolai szünetre is számos programmal készültek.
Félpályás zárásokra, forgalomterelésre és sebességkorlátozásra kell számítaniuk a közlekedőknek.
Teljesen átalakul a tervezési, engedélyezési és kivitelezési szabályrendszer.
Ezúttal nyolcan vehettek át elismerést, köztük Horváth Zoltán, Tófej polgármestere és Nagy Ottó.
A Zalakarosi Fürdő 2023 után kapta meg ismét az elismerést.
Utoljára 2015-ben fordult elő, hogy szeptemberre is kitartott a hőség.
A legmagasabb nappali hőmérséklet Nagykanizsán 32 és 36 fok között alakul.
Az országos tisztifőorvos az ország egész területére augusztus 24-én, szombaton nulla órától augusztus 30-án, pénteken 24 óráig rendelte el a hőségriasztást.
Az országos tisztifőorvos a korábban elrendelt hőségriasztását szerda 0 órától harmadfokúra emeli, és vasárnap 24 óráig meghosszabbítja.