(Archív fotó: Máthé Zoltán/MTI)
Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában adott interjút.
A negyedik hullám lassan bekeríti Magyarországot, riasztó a helyzet Romániában, ezért a határhoz közeli két kórházban ötven betegüket látjuk el – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádiónak adott interjújában, hozzátéve, hogy a két ország közötti különbség az oltottak arányára vezethető vissza, ami Magyarország mintegy kétszer magasabb.
– Senki nem fogja tudni elkerülni a delta variánst, ami sokkal agresszívabb, mint a korábbiak voltak, ezért abból kell kiindulni mindenkinek, hogy a veszély sokkal nagyobb, mint korábban volt.
A kormányfő elmondta, hogy a hétvégén ő is megkapja a harmadik oltást. – Mindenkinek mondom, hogy a harmadik oltás felér egy életbiztosítással – tette hozzá.
A maszkviseléssel kapcsolatban Orbán Viktor azt mondta, hogy fontos, hogy zsúfolt helyen vegyük fel a maszkot, de hangsúlyozta, hogy nem a maszk, hanem az oltás véd meg. – Vakcinánk, kórházi ágyunk, orvosunk, lélegeztető gépünk van bőséggel, fel vagyunk készülve egy negyedik hullámra – mondta.
A miniszterelnök elmondta, minden reményünk megvan arra, hogy legyen saját fejlesztésű vakcinánk.
Bakondi György belbiztonsági főtanácsadó szerint fokozódik a migrációs nyomás, Brüsszelben azonban a kötelező kvótát erőltetik.
Ezzel kapcsolatban Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy nem bíznak magukban.
A nyugat-európaiak úgy tűnik, feladták a reményt arról, hogy saját nemzetük népesedési válságán úrrá tudjanak lenni. Többek között ezért is pótolnák a hiányzókat migránsokkal. Azt akarják, hogy vegye át a döntéseiket a többi ország is, valójában meg akarják mondani, hogyan éljenek mások. Ez azonban nem egyeztethető össze a magyar felfogással. Hozzátette, ezért tizenkét ország levelet írt arról, hogy milyen lépéseket kell tenni a határok megvédése érdekében.
A migrációval kapcsolatban elmondta, hogy felelős döntések kellenek.
– Virágcsokrokkal nem lehet megvédeni a határt, miközben a rendőreinket és a katonáinkat támadják a határon – hívta fel a figyelmet.
A migráció okait nemcsak elmagyarázni kell, hanem meg kell akadályozni.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy a rezsiharc az első csaták között volt Brüsszellel 2010 után. Sokan emlékezhetnek arra, hogy amikor a baloldal irányított, akkor a baloldali kormányok folyamatosan engedték, hogy a szolgáltatók emeljék a rezsiárakat, amik így gyorsan az egekbe szöktek. Nagy csata volt ezt megváltoztatni.
A baloldali képviselők piaci árat követelnek, ami 380-400 ezerrel nagyobb költséget jelentene a magyar családoknak.
Bécsben kétszer, Berlinben háromszor annyit fizetnek az áramért, mint Magyarországon. Gázáraknál ugyanez a helyzet, csak fordítva, Bécsben tripláját fizetik érte, Berlinben a dupláját. Hozzátette, Svédországban nyolcszorosát fizetik a gázért.
Brüsszel közben nem tesz semmit, akkor sem tett amikor már látni lehetett, hogy Európában felfelé mennek majd a rezsiárak.
A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy a klímavédelemre hivatkozva továbbra is árat emelnének az áram, a villany és az üzemanyag esetében.
A magyar álláspont azonban az, hogy nem a lakossággal, hanem a klímaromboló cégekkel kellene megfizettetni a költségeket.
Jövő héten EU-csúcsot tartanak, ezzel kapcsolatban Orbán Viktor elmondta, hogy a V4-ek javaslatokat visznek az árak növekedésének megállításával kapcsolatban. Ismét hangsúlyozta, a klímaromboló cégeket kell megadóztatni, nem pedig az embereket.
(Forrás: hirado.hu)
Azt ígérte: minden jó dolgot támogatni fognak, és minden rosszat elleneznek, ott pedig, ahol rombolást tapasztalnak, ki fognak állni az igazságtalanság ellen.
A program során az érdeklődők megismerhetik a környék madarait és a kutatás izgalmas részleteit.
A környezetkímélő jármű egy korszerűtlen, 24 éves dízelüzemű busz kiváltásával mintegy 40 tonna szén-dioxid-kibocsátástól mentesítette a település levegőjét egy év alatt.
Április 28-ra országos választmányi ülést hívott össze a miniszterelnök.
A felmérésük alapján úgy tűnik, a Fidesz megnyerheti a választásokat, azonban a szimpatizánsainak nem szabad otthon maradniuk.
A választók érzékelhetően fontos döntésként tekintenek a mai napra, ami erős mozgósítást eredményezett már a kora reggeli órákban is.
A miniszterelnök szerint a választás kimenetele meghatározza az ország jövőjét.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) napközben hét alkalommal ad tájékoztatást a részvételről: 7, 9, 11, 13, 15, 17 órakor, valamint 18:30-kor.
Ma az ellenzéki tábor a sikertelenség okait elsősorban a kormányzati rendszerben látja, miközben háttérbe szorul az a kérdés, hogy az ellenzéki szerveződés miért nem tudott organikusan megerősödni.
Az egyik fellépő a színpadon a nemi szervét fogdosta, a koncert után pedig randalírozott a csőcselék.
Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre, és lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
Munkaalapú társadalom és esélyteremtés: A magyar modell eredményei a társadalmi felzárkózásban.
A kormányfő egységre és részvételre buzdította a választókat. Arra kérte a magyarokat, hogy vegyenek részt a voksoláson, és szavazatukkal támogassák a Fidesz–KDNP-t, amely a stabilitást és a biztonságot képviseli az ország számára.
J. D. Vance több fórumon is egyértelmű politikai üzeneteket fogalmazott meg a magyarországi választások kapcsán, miközben élesen bírálta a külföldi beavatkozási kísérleteket, kiállt a magyar energiapolitika mellett, és reagált az ukrán–magyar viszonyt éri
Gazdasági stabilitás és védelem: A rezsicsökkentés és a családtámogatások megőrzése a cél.
Nyilvános mosdóban készülhettek hamis dokumentumok egy több tízmillió dolláros szállítmány kapcsán.
Elindul a zalaszentiváni deltavágány építése.
A legnagyobb kérdés talán az: valódi program és önálló gondolatok állnak-e a jelöltek mögött, vagy csupán egy központi iránymutatásra várnak?
A jelenlegi stabilitással szemben a politikai elemzések rámutatnak a Tisza Párt programjában rejlő kockázatokra.
A tiszás-baloldali szimpatizánsok folyamatosan azzal vádolják a Fidesz-kormányt, hogy ellopták az ország pénzét, azt kérdezve: hová tűntek a milliárdok? Válaszolunk.
A támogatások révén megvalósuló rendezvények, kiadványok és közösségi programok nemcsak a nemzeti összetartozást erősítik, hanem a turizmus fejlődéséhez és a helyi gazdaság élénkítéséhez is hozzájárulnak.