Hazai - 2022. március 02., Szerda
#koronavírus-járvány #napi adat

Koronavírus - 3539 az új fertőzött

Koronavírus - 3539 az új fertőzött

(Fotó: MTI/Varga György)

A beoltottak száma 6 395 085 fő, közülük 6 170 630 fő a második, 3 811 803 fő már harmadik oltását is felvette. 3539 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 793 120 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 83 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 44 134 emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 606 084 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 142 902 főre csökkent. 3313 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 133-an vannak lélegeztetőgépen. A járvány ötödik hullámának leszálló ágában vagyunk, csökken a fertőzöttek és a kórházi betegek száma. 

Márciusban is minden csütörtökön, pénteken, és szombaton lesz oltási akció a kórházi oltópontokon. Az oltásra továbbra is kiemelten várják az oltatlanokat és azokat is, akiknek már 4 hónapnál régebben kapták meg a korábbi oltásukat. A megerősítő oltás mindenkinek javasolt, aki már 4 hónapnál régebben kapta meg az előző oltását. A harmadik oltás felvételével ismét 80-90%-ra emelhető a védettség. A központi oltópontokon továbbra is öt vakcina közül lehet választani. Emellett a háziorvosok is folytatják az oltásokat.

(Forrás: koronavirus.gov.hu)

Még érdekes lehet ...


2023. június 09., Péntek

Elkészült a kerékpárút Kisrécsétől Zalasárszegig

A két település közötti kerékpárút kiépítésére a Zala Vármegyei Önkormányzat írt ki pályázatot vissza nem térítendő uniós támogatásból.


2023. június 07., Szerda

Boldog Medárdot!

Hamisítatlan medárdi időnk van, igaz az előző években elszoktunk ettől.


Már elérhető a MÁV-START grafikus helyfoglalási rendszere

Több balatoni vonatra már számozás alapján, kocsiábrán megjelölve lehet ülőhelyet választani.


2023. június 06., Kedd

Erősen felhős idő várható

Összességében sok helyen kell ismétlődő jelleggel záporra, zivatarra, illetve esőre is számítani.


2023. június 05., Hétfő

Záporos, zivataros

Nedves, labilis léghullámok érkeznek dél, délnyugat felől, aminek hatására megnő a záporok, zivatarok kialakulásának esélye.


2023. június 04., Vasárnap

Felkészül Medárdra?

Változékonyabbra fordul időjárásunk, a jövő hét elején, közepén gyakori vendégünk lesz a csapadék.


2023. június 03., Szombat

Pál(l)fordulás előtt

Holnap még nagyrészt eseménytelen, nyugodt lesz az idő, csak néhol fordulhat elő csapadék. Hétfőtől aztán....


2023. június 02., Péntek

Strandidő?

Tavaink vize már 21, 22 fokos, szombaton viszont a csúcsérték is lesz, ahol hasonló értéket vesz fel.


Nehéz helyzetben élő családok nyaralását biztosítja a Mészáros Csoport Pro Filii Alapítványa

Az elmúlt három évben több mint tízezer egyszülős és nagycsalád nyaralhatott térítésmentesen a Mészáros Csoport támogatásával.


2023. május 31., Szerda

Kezdődik/folytatódik a nyár

Napos, meleg, nagyrészt száraz idő várható, de a déli tájakon továbbra is esély nyílik záporok, zivatarok kialakulására.


2023. május 30., Kedd

Ugyanaz másként

A következő napokban egyre inkább csak délen lehetnek záporok, zivatarok, majd a hétvégén már ott se nagyon.


2023. május 27., Szombat

Pünkösdi időjárás

A hosszú hétvégén nem változik jelentősen időjárásunk jellege: napos, gomolyfelhős idő várható 25 fok körüli csúcsértékekkel.

#Nagykanizsa

Tehetség, szorgalom, kitartás

Tehetség, szorgalom, kitartás

2023. június 09. - Kanizsa

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

2023. június 09. - Kanizsa

A hódok nyomában jártak

A hódok nyomában jártak

2023. június 07. - Murafölde

Újabb kábítószer-kereskedőt fogtak el

Újabb kábítószer-kereskedőt fogtak el

2023. június 07. - Kék hírek

Bölcsődei vigadalom

Bölcsődei vigadalom

2023. június 06. - Kanizsa

+