Hazai - 2022. július 31., Vasárnap
#nagycsaládosok rezsikedvezménye #igénylés #kormányhivatal

Németh Szilárd: igényelni kell a nagycsaládosok rezsikedvezményét

Németh Szilárd: igényelni kell a nagycsaládosok rezsikedvezményét

(Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos arra kérte a nagycsaládosokat, hogy a kormányhivatalokban igényeljék a rezsicsökkentés által számukra biztosított további gázárkedvezményt, ugyanis az nem jár automatikusan.

A kormánybiztos emlékeztetett arra, hogy az átlagfogyasztás mértékéig minden magyar háztartásban, magyar családnál fennmarad a rezsicsökkentés. A gáz esetében az átlagfogyasztás 1729 köbméter, az áramnál 2523 kilowattóra évente – tette hozzá. Szavai szerint eddig a rezsicsökkentett határig az átlagfogyasztásúak 2 millió 175 ezer forintot tudnak megspórolni. 

A rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos arra kérte a nagycsaládosokat, hogy

a kormányhivatalokban igényeljék a rezsicsökkentés által számukra biztosított további gázárkedvezményt, ugyanis az nem jár automatikusan.

Németh Szilárd pénteken a közmédiának nyilatkozva elmondta: a nagycsaládos gázfogyasztási kedvezményt a három- vagy többgyermekes családok vehetik igénybe. Ismertetése szerint a háromgyerekesek esetében az éves 1729 köbméteren túl további 600, négygyermekesektől felfelé pedig minden gyermek után még 300 köbméterrel nő a kedvezményes sávhatár. Tehát a nagycsaládos kedvezményes sávhatárig köbméterenként 102 forintot kell fizetniük, a piaci ár, az 1020 forint tizedét.

Példaként említette, hogy egy háromgyermekes család a nagycsaládos kedvezménnyel további 550 ezer forintot, a négy gyermeket nevelők plusz 875 ezer forintot, az ötgyermekesek pedig további 1 millió 100 ezer forintot tudnak megtakarítani. A kormánybiztos hangsúlyozta, hogy a nagycsaládosoknak eddig is jártak kedvezmények, azonban ezeket nagyon kevesen vették igénybe, hiszen korlátlan volt a rezsicsökkentés mindenki számára.

Tájékoztatása szerint a 300 ezer magyar nagycsaládosból eddig 26 ezer család igényelte ezt a kedvezményt.

Mint közölte, a nagycsaládosoknak járó kedvezményt a kormányhivatalokban, kormányablakokban kell igényelni, ahol megtalálhatók az igénylőlapok. Az igénylőknek magukkal kell vinniük a legutolsó gázszámlájukat és a szolgáltatási szerződésüket, és a kedvezményt csak az a szülő veheti igénybe, akinek a nevére szól a gázszámla – hívta fel a figyelmet Németh Szilárd.

(Forrás: vg.hu)

Még érdekes lehet ...


2026. január 22., Csütörtök

Fontos üzenetet küldött ügyfeleinek az MVM

A kormány úgy döntött, hogy a fűtésszámlákban jelentkező januári többletfogyasztást a kormány a családoktól átvállalja.


Fordulat előtt a vendéglátás? – 100 milliárdos csomag adhat új esélyt a balatoni éttermeknek

Hiába dübörög a turizmus, a vendéglátás jövedelmezősége látványosan romlik – erre a kettősségre reagál a kormány frissen bejelentett intézkedéscsomagja.


2026. január 20., Kedd

A SZOT-üdülő, amely új pályára állította Zalakarost

Az üdülő 1983-as megnyitása mérföldkő volt: egyszerre nagy számú vendég érkezett Zalakarosra, akik nemcsak a fürdőt vették igénybe, hanem a település szolgáltatásait is.


2026. január 18., Vasárnap

Ingyenes tűzifával segítenek +VIDEÓ

A kormány figyel a rászorulókra a rendkívüli téli időjárás idején.


2026. január 17., Szombat

Háborúellenes nagygyűlés Miskolcon: telt ház, erős üzenetek +VIDEÓ

Orbán Viktor beszédében konkrét célokat is megfogalmazott a következő kormányzati ciklusra.


A Donnál már megfizettük az árát: nem kérünk újabb idegen háborúból!

A magyar emberek nem akarnak újabb Don-kanyart! Nem akarnak magyar katonákat idegen érdekek mentén, idegen földön feláldozni.


2026. január 15., Csütörtök

Nemzeti petíciót indít a kormány +VIDEÓ

A nyugdíjkifizetések és a téli intézkedések is napirenden voltak a mai Kormányinfón.


2026. január 14., Szerda

2025: megdőlt a 2024-es rekord!

A 10 milliós ország kétszer annyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.


2026. január 13., Kedd

Megvan! A köztársasági elnök kitűzte a választás időpontját

Április 12-én járulhatunk az urnákhoz és mondhatunk ellent mindannak, amit nagyon nem akarunk.


2026. január 12., Hétfő

Hankó Balázs: a hallgatói életutat támogató pályázat indul

A felsőoktatásban tanulók életútját, tanulását és kitartását segíti az az új pályázat, amelynek keretében 28 milliárd forintot biztosít a kormányzat – mondta a kulturális és innovációs miniszter hétfőn a TV2 Mokka című műsorában.


Soha többé háborút! – a doni katasztrófa emlékezete

A doni katasztrófa nemcsak katonai vereség volt, hanem emberi tragédia is. Tízezrek haltak meg, fagytak meg, sebesültek meg vagy kerültek hadifogságba egy olyan háborúban, amelynek terhét leginkább a közkatonák viselték a politikusok helyett.


2026. január 10., Szombat

Orbán Viktor: 65 régi és 41 új jelölttel indul a választáson a Fidesz-KDNP

Erős csapat, olyan csapat, ami 106 válogatott, magas minőséget képviselő jelöltből áll - mondta a Fidesz-KDNP egyéni országgyűlési képviselőjelöltjeiről a miniszterelnök a párt 31. kongresszusán.


2026. január 09., Péntek

Jobb feltételek az egyéni vállalkozóknak

Bővül az átalányadó előnye 2026-tól.

+