A meteorológiai szolgálat az ország nagy részére magas, 27 Celsius-fok feletti középhőmérséklet miatt adott ki figyelmeztetést a következő három napra (Fotó: archív, Gergely Szilárd)
A legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás lépett érvénybe, augusztus 28. hétfő 24 óráig - erről közös közleményben tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság csütörtökön az MTI-t.
Emlékeztettek, hogy az országos tisztifőorvos az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján augusztus 21-én 14 órától augusztus 24. 24 óráig másodfokú hőségriasztás rendelt el. A tisztiorvos a hőségriasztást hétfő éjfélig meghosszabbítja, egyúttal harmadfokúra emeli az ország egész területére vonatkozóan, vagyis péntektől országszerte a legmagasabb fokú hőségriasztás van érvényben - tették hozzá.
Egyúttal figyelmeztettek arra, hogy
a tartós hőség megterheli az egészséges szervezet is, de különösen veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők. Ugyanakkor az átlagosnál melegebb időjárás bárkinél okozhat egészségi panaszokat, kellemetlen tüneteket, dekoncentrációt.
Mint írták: kánikulában a szokásosnál nagyobb mennyiségű vízre van szüksége a szervezetnek, ezért a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság azt kéri a lakosságtól, hogy a nagy melegben fogyasszanak több folyadékot, lehetőség szerint vizet. A déli órákban pedig semmiképpen ne tartózkodjanak a tűző napon.
A hatóságok különös óvatosságra intik az autóval közlekedőket, mert rájuk is kedvezőtlen hatással lehet a nagy meleg. Akik pedig a szabadságukat a vízparton töltik, kerüljék a déli órákban a napozást, hűtsék le magukat, mielőtt a vízbe mennének, illetve felhevült testtel semmiképpen ne ugorjanak a vízbe! - írták. Arra is felhívják a figyelmet, hogy a gyermekeket, házi kedvenceket még néhány percre se hagyja senki a parkoló autóban, illetve ha bárki napon álló autóban hagyott gyermeket vagy háziállatot lát, azonnal hívja a 112-es segélyhívószámot!
A korlátozott hatóanyag-készlet miatt a védekezés már csak piros riasztás esetén aktiválható, így a jégkárok kockázata is nagyobb.
A Lex Orbánról szavaz a parlament: nyolc évben korlátoznák a miniszterelnöki ciklusokat.
A volt miniszterelnök szerint a Fidesz vereségéhez a digitális kudarc, a gyenge kampány és a gazdasági nehézségek is hozzájárultak.
Augusztus 3-án megszűnik a régi, könyv formátumú személyi igazolványok érvényessége – minden érintettet cserére kér a Belügyminisztérium.
A nagy ültetvényeken és a kiskertekben is permetezni kell az amerikai szőlőkabóca ellen.
A legerősebb cellákat felhőszakadás, óránként 60–85 kilométeres széllökések, valamint helyenként jelentős jégeső kísérte.
Aki a gépjárműadót nem fizeti meg, és részletfizetést sem kér, késedelmi pótlékkal számolhat. A rendezetlen tételek miatt pedig a járművet akár a forgalomból is kivonhatják - mutatott rá a NAV.
Kiket és legfőképpen hová szállítottak lesötétített buszokon, rendőri kísérettel?
A rendelet egyelőre nem jelent közvetlen áremelést a benzinkutakon, de azt mutatja, hogy a kormány már a védett árak utáni időszakra is készülhet.
Az Európai Bizottság friss országspecifikus ajánláscsomagja több olyan javaslatot is tartalmaz, amelyek a magyarok millióinak mindennapjait érinthetik.
A Magyar Fürdőszövetség elnöke szerint a termálvíz nem csupán gazdasági erőforrás, hanem olyan nemzeti kincs, amelynek megőrzése és felelős hasznosítása közös feladat.
Mit tervez a Tisza a képviselő-testületekkel és a polgármesterekkel? Cser-Palkovics kevesebb fizetéssel is marad.
Sulyok Tamás köztársasági elnöknél járt a miniszterelnök, tüntetők zavarták meg a sajtótájékoztatót a Sándor-palotánál.
A cél annak kifejezése, hogy minden magyar emberért – éljen bárhol a világon – elhangozzon legalább egy imádság.