(Fotó: National Geographic)
Magyarországon ismét óraátállításra kerül sor most vasárnap: hajnali 2:00 órakor 3:00 órára kell előre állítani az órákat. A nyári időszámítás hivatalos kezdete a gyakorlatban azt is jelenti, hogy egy órával kevesebbet alhatunk, mivel előrefelé állítjuk az órát.
Hivatalosan a nyári időszámítás március utolsó vasárnapján kezdődik és október utolsó vasárnapjáig tart, míg a téli időszámítás kezdete október utolsó vasárnapja, a vége pedig március utolsó vasárnapja. 2024-ben ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a nyári időszámítás kezdete március 31-re esik, vagyis most vasárnap kell hajnali 2:00 órakor 3:00 órára előre állítani az órákat. A téli időszámítás kezdete pedig október 27-re esik, vagyis ezen a vasárnapon kell hajnali 3:00 órakor 2:00 órára visszaállítani az órákat.
(Forrás: portfolio.hu)
A rendelet egyelőre nem jelent közvetlen áremelést a benzinkutakon, de azt mutatja, hogy a kormány már a védett árak utáni időszakra is készülhet.
Az Európai Bizottság friss országspecifikus ajánláscsomagja több olyan javaslatot is tartalmaz, amelyek a magyarok millióinak mindennapjait érinthetik.
A Magyar Fürdőszövetség elnöke szerint a termálvíz nem csupán gazdasági erőforrás, hanem olyan nemzeti kincs, amelynek megőrzése és felelős hasznosítása közös feladat.
Mit tervez a Tisza a képviselő-testületekkel és a polgármesterekkel? Cser-Palkovics kevesebb fizetéssel is marad.
Sulyok Tamás köztársasági elnöknél járt a miniszterelnök, tüntetők zavarták meg a sajtótájékoztatót a Sándor-palotánál.
A cél annak kifejezése, hogy minden magyar emberért – éljen bárhol a világon – elhangozzon legalább egy imádság.
A köztársasági elnök szerint az államfői intézmény működését érintő viták alkotmányos keretben rendezhetők.
Ma van a nemzeti oldal meghatározó politikusának születésnapja, aki a rendszerváltás óta megszakítás nélkül jelen van a közéletben.
A magyar hősök emléknapja egyszerre történelmi hagyomány, jogi emlékezet és közösségi tiszteletadás – egy nap, amikor az ország csendben hajt fejet mindazok előtt, akik a hazáért adták életüket.
Szerinte fontos tisztázni, hogy a párt valóban a demokratikus önkormányzatiság fenntartásában érdekelt-e.
Most az életéért küzd az ötéves kisfiú, segítsünk neki!
Bencsik András: Orbán Viktorra vár a feladat. Alkalmas és képes a patrióta mozgalom megszervezésére. A patrióták kedvenc szóhasználatával: Viktorra várunk.
A Lex Orbán a parlament előtt: heves vita kíséri a Tisza alkotmánymódosítását.
A civil ellenállás mentette meg az Alaptörvény keresztényvédelmi passzusát.
A jogász szerint problémát jelenthet, hogy a szabályozás visszamenőleges hatállyal venné figyelembe a korábbi ciklusokat, ami sértheti a jogbiztonság elvét.