(A kép forrása: ZMKI)
Pár napja tejes dobozon is kampányol az Országos Tűzmegelőzési Bizottság. A testület egyik partnerével, az Alföldi Tej Kft-vel kötött támogatási megállapodás alapján a közelmúltban több százezer tejes dobozra szén-monoxid-érzékelőkkel kapcsolatos információk kerültek rá.
Az év első két hónapjában naponta mintegy negyvenezer tejes dobozon lesz olvasható az Országos Tűzmegelőzési Bizottság üzenete. A fotó és figyelmeztetés a szén-monoxid-érzékelőkről szól, ezen felül a dobozon található egy QR-kód is, amely a katasztrófavédelem honlapjára navigálja az érdeklődőt, ahol további információk találhatóak a szén-monoxid-mérgezés, illetve a tűzesetek megelőzéséről.
A vásárlók egyebek mellett arról is tájékozódhatnak, hogy mely szén-monoxid-érzékelők felelnek meg a jogszabályi előírásoknak, minőségi elvárásoknak. A bizottság évek óta azért dolgozik, hogy csökkenjen például a szén-monoxid-mérgezéssel járó káresetek száma. Ehhez nagyban hozzájárul, ha minél több háztartásban jó minőségű, biztonságot erősítő eszközt szerelnek fel.
A társadalmi célú üzenetet hordozó termékek már elérhetőek az üzletek polcain és várhatóan február végéig lesznek megvásárolhatóak. Ezt követően decemberben kerülnek ismét a polcokra a speciális információkat hordozó dobozos tejek.
2020 év végéig csaknem ezer alkalommal kérték tűzoltók segítségét a „csendes gyilkos” miatt. A lakásban a szén-monoxid-koncentráció akkor lépheti át az egészségre veszélyes határértéket, ha például egy gázzal működő, nyílt égésterű, tüzelő-fűtőberendezés (például vízmelegítő) környezetében nem megfelelő a levegő-utánpótlás, esetleg valamilyen elszívó berendezés is működik. Ilyenkor a tökéletlen égés, esetleg az égéstermék visszaáramlása miatt mérgező szén-monoxid fejlődik, amely akár egy percen belül is mérgezhet, ölhet.
A katasztrófavédelemhez a szén-monoxid miatt érkező segélyhívások évről évre növekvő számából is jól látszik, hogy egyre többen használnak szén-monoxid-érzékelőt Magyarországon, egyre többen veszik komolyan a veszélyt. Érzékelőt csak megbízható forrásból, műszaki cikkeket forgalmazó üzletben szabad vásárolni. A megfelelő érzékelők listája a katasztrófavédelem honlapján elérhető, azokról most már az Alföldi Tej Kft. tejes dobozain keresztül is tájékozódhat a lakosság.
(Forrás: ZMKI)
A nagykanizsai rendőrök befejezték az ügyek vizsgálatát.
Zala megyében eddig 26 helyszínen mutatták ki a szén-monoxid jelenlétét a tűzoltók lakóingatlanokban hol kisebb, hol nagyobb mértékben.
Munkagép vágott el egy gázvezetéket a napokban Bánokszentgyörgyön, a Hegyalja utcában.
A balesetben az egyik sofőr súlyosan, a másik könnyebben sérült meg.
A nagykanizsai rendőrök megtalálták az eltűnt férfit.
A magyar-horvát közös rendőri szolgálat mára hagyománnyá vált, a magyar rendőrök 2007 óta támogatják a horvát rendőrök munkáját.
A strandszezonnal a vízi balesetek száma is növekedni kezdett. Pedig odafigyelésssel és a szabályok betartásával megelőzhetőek a tragédiák. A vízimentők és rendőrök fokozottan figyelnek a tó- és folyópartokon.
A lakossági riasztó rendszer (MoLaRi) csökkentett üzemű, úgynevezett „morgató” próbájára kerül sor hétfőn délelőtt 11 órától.
A nagykanizsai rendőrök szabálysértési eljárást indítottak egy nővel szemben.
A katasztrófavédelem területén több évtizeden keresztül hivatástudattal végzett kiemelkedő szakmai és példaértékű munkájával érdemelte ki az elismerést.
Hosszú idő után ismét lehetősége nyílt Zala tűzoltóinak arra, hogy összemérjék erejüket és tudásukat a megyei tűzoltósport-versenyen.
A zalai rendőrök a lakosság segítségét kérik.
Elmesélte a horgász, mit történt a végzetes szombat estén, amikor megmentette a vízbe fulladt fiúk harmadik társát.