(A kép forrása: Pixabay)
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kiberbűnözés Elleni Főosztályának nyomozói az utóbbi hetekben több olyan weboldalt és fórumot is azonosítottak, ahol ismeretlen csalók koronavírus elleni „csodaszereket” próbálnak meg értékesíteni.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda azt közölte a police.hu honlapon, hogy a minél nagyobb haszon elérése érdekében a bűnözők úgy állítják be ezeket a „gyógyszereket”, mint amelyek szigorú bevizsgálásokon estek át.
A nagyobb hitelesség elérése érdekében az elkövetők gyakran szakértőket szólaltatnak meg, stúdióbeszélgetéseket imitálnak és tudományosnak látszó tanulmányokra is hivatkoznak a hirdetéseik során. Hozzátették,
közelebbről megvizsgálva ezeket az oldalakat azonban hamar kiderül, hogy a hangzatos leírásokon túl sem az említett szerekről, sem azok terjesztőiről nem található semmilyen ellenőrizhető adat, a megszólaltatott szakértők valójában nem létező személyek, a tudományos kutatások pedig sosem történtek meg.
„A bűnözők egyedüli célja ezekkel a hirdetésekkel, hogy minél több állampolgártól csaljanak ki pénzt, és ha végül küldenek is valamilyen terméket, annak forrásáról és az abban lévő hatóanyagok összetételéről és hatásáról semmilyen ellenőrizhető adat nem állapítható meg” - írta a rendőrség.
Hangsúlyozták, hogy a kibernyomozók a bűncselekmény gyanúját megalapozó oldalak felderítése esetén mindig nyomozást indítanak az üzemeltetők azonosítása és felelősségre vonása céljából, valamint felveszik a kapcsolatot a tárhelyszolgáltatókkal a weboldalak internetről történő mielőbbi eltávolítása érdekében.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csütörtökön szintén a police.hu oldalon közölte, hogy több száz millió forint értékű, gyógyszerként hirdetett, de Magyarországon nem engedélyezett terméket foglaltak le, amelyeket Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektorának nevével visszaélve reklámoztak.
(Forrás: MTI)
Mintegy félszáz tűzoltó oltotta a lángokat a rendőrség és a polgárőrség segítségével.
Idén már több mint ezerháromszáz otthonban keletkezett tűz, kilencvenöten sérültek meg és tizennyolcan vesztették életüket.
13 lakóházat kellett kiüríteni a Petőfi utcában.
A 112-es vonal végén az operátor azonnal észrevette, hogy a bajba jutott telefonáló gégekanüllel él.
A szakértő szerint megfelelő műszaki állapotú autóval és alacsonyabb sebességgel elkerülhető lett volna a gázolás.
2021. február 22. és március 5. között a villamossági üzleteket ellenőrzik a NAV munkatársai.
Több mint 13 ezer hamis elektronikai eszközt találtak egy távol-keletről érkező konténerben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala megyei munkatársai.
Pár nap leforgása alatt négy melléképület, illetve garázstűzhöz riasztották a zalai tűzoltókat.
Két ittas vezetőt is lefüleltek a kanizsai rendőrök a nagykanizsai Vár utcában a közelmúltban.
Egy horvát teherautó 1 770 pár, hamis márkajelzésű cipőt szállított Budapestről Nagykanizsára.
Használt autókkal áfát csaló bűnszervezetet számoltak fel, az elkövetők akár 20 évet is kaphatnak.
Kidőlt fák, leszakadó ágak adnak munkát a tűzoltóknak.
Egy héten keresztül tart a nehéz tehergépkocsik és autóbuszok ellenőrzése Zala közútjain.