Illusztráció (A kép forrása: police.hu)
Két ittas vezetőt is lefüleltek a kanizsai rendőrök a Vár utcában, Nagykanizsán, írja a Police.hu.
Az egyenruhások 2021. február 2-án 10 óra 36 perckor Nagykanizsán, a Vár utcában ellenőrzés alá vontak egy személygépkocsival közlekedő 50 éves kerkaszentkirályi férfit.
Pár nappal később, 2021. február 6-án 9 óra 45 perckor Nagykanizsán, szintén a Vár utcában ellenőriztek a rendőrök egy személygépkocsival közlekedő 42 éves fityeházi férfit.
Az igazoltatások során az egyenruhások alkoholtesztert alkalmaztak a gépjárművezetőkkel szemben, ami mindkét esetben pozitív értékeket jelzett, ezért további mintavétel céljából a két sofőrt előállították, majd járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indítottak ellenük.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a Nagykanizsai Rendőrkapitányság munkatársai a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az ügyekben keletkezett iratokat bíróság elé állítási javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.
A 112-es vonal végén az operátor azonnal észrevette, hogy a bajba jutott telefonáló gégekanüllel él.
A szakértő szerint megfelelő műszaki állapotú autóval és alacsonyabb sebességgel elkerülhető lett volna a gázolás.
2021. február 22. és március 5. között a villamossági üzleteket ellenőrzik a NAV munkatársai.
Több mint 13 ezer hamis elektronikai eszközt találtak egy távol-keletről érkező konténerben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala megyei munkatársai.
Pár nap leforgása alatt négy melléképület, illetve garázstűzhöz riasztották a zalai tűzoltókat.
A bűnözők úgy állítják be ezeket a „gyógyszereket”, mint amelyek szigorú bevizsgálásokon estek át.
Egy horvát teherautó 1 770 pár, hamis márkajelzésű cipőt szállított Budapestről Nagykanizsára.
Használt autókkal áfát csaló bűnszervezetet számoltak fel, az elkövetők akár 20 évet is kaphatnak.
Kidőlt fák, leszakadó ágak adnak munkát a tűzoltóknak.
Egy héten keresztül tart a nehéz tehergépkocsik és autóbuszok ellenőrzése Zala közútjain.
A balesetben személyi sérülés nem történt, a vadon élő állat elpusztult.
A katasztrófavédelem mindenkitől fokozott odafigyelést kér.
Szemtanúk segítségét kéri a nagykanizsai rendőrség.
Két zalakomári és egy liszói férfit vettek őrizetbe a mezőőrök bejelentése alapján a kanizsai rendőrök.