(A kép forrása: MÁV-csoport)
Tragikusan indult 2022 a magyar vasútnál, május végére már riasztóan sok, 43 vasúti átjárós baleset történt, amelyekben tizennyolcan vesztették életüket, többen, mint tavaly egész évben. A MÁV közel két hónapja indította el vasútbiztonsági kampányát, hogy felhívja a figyelmet a KRESZ betartásának, a szabálykövető és körültekintő közlekedésnek a fontosságára. A nyári szünet ideje alatt sokan pihennek a Balatonnál, a vasúttársaság ezért a következő hónapokban a tó körül folytatja balesetmegelőzési kampányát.
Az idei év drámai romlást mutat a vasúti baleseti statisztikákban. Az első öt hónapban már 43 vasúti átjárós baleset történt, ez 17 eseménnyel több, mint 2021 azonos időszakában. Ennél is rémisztőbb adat, hogy ezek a balesetek már 18 áldozatot követeltek, ez 11 emberélettel több, mint tavaly májusig, sőt, az egész tavalyi évben nem vesztették ennyien életüket átjárókban.
(Fotó: archív, MTI/Máthé Zoltán)
Magyarországon a vasúti átjárók védelme, azok biztosítási módja kivétel nélkül minden esetben megfelel az előírt biztonsági szintnek. A MÁV teljes hálózatán vasúti hibából 2008 óta nem következett be halálos áldozatot követelő baleset, a tragédiák oka minden alkalommal a KRESZ szabályok megszegése volt.
A járművezetők a maguk és utasaik életét, testi épségét kockáztatva többször a piros jelzés ellenére hajtottak a vonat elé, többen gyalog vagy kerékpárral keltek át tilosban az átjárón, felelőtlenségükért súlyos árat kellett fizetniük.
Az egyéb vasúti balesetek, a gázolások halálos áldozatainak száma is magas, ezek az események javarészt tiltott helyen tartózkodás, vagy a mozgó vonatra fel, illetve arról leugrás miatt történtek.
Összeroncsolódott kisteherautó és kisiklott vonat Mindszent belterületén (Fotó: MTI/Rosta Tibor)
A MÁV egész évben tartó balesetmegelőzési kampánya a nyári hónapokban a balatoni vasútvonalak mentén folytatódik. A nyaralók a síneken, illegális átjárókon átkelve próbálják mindössze pár perccel lerövidíteni az utat annak ellenére, hogy ezzel sokszor egész családjuk, gyermekeik életét veszélyeztetik. Az elmúlt tíz évben a Balaton környékén lévő útátjárókban összesen 21 baleset történt, a legtöbb, öt tavaly. A rendőrséggel közös vasútbiztonsági rendezvények júniusban a déli parton, Zamárdiban és Balatonfenyvesen lesznek, júliusban és augusztusban pedig az északi parton, a legforgalmasabb útátjáróknál kampányol majd a vasúttársaság.
(Forrás: MÁV-csoport)
Munkagép vágott el egy gázvezetéket a napokban Bánokszentgyörgyön, a Hegyalja utcában.
A balesetben az egyik sofőr súlyosan, a másik könnyebben sérült meg.
A nagykanizsai rendőrök megtalálták az eltűnt férfit.
A magyar-horvát közös rendőri szolgálat mára hagyománnyá vált, a magyar rendőrök 2007 óta támogatják a horvát rendőrök munkáját.
A strandszezonnal a vízi balesetek száma is növekedni kezdett. Pedig odafigyelésssel és a szabályok betartásával megelőzhetőek a tragédiák. A vízimentők és rendőrök fokozottan figyelnek a tó- és folyópartokon.
A lakossági riasztó rendszer (MoLaRi) csökkentett üzemű, úgynevezett „morgató” próbájára kerül sor hétfőn délelőtt 11 órától.
A nagykanizsai rendőrök szabálysértési eljárást indítottak egy nővel szemben.
A katasztrófavédelem területén több évtizeden keresztül hivatástudattal végzett kiemelkedő szakmai és példaértékű munkájával érdemelte ki az elismerést.
Hosszú idő után ismét lehetősége nyílt Zala tűzoltóinak arra, hogy összemérjék erejüket és tudásukat a megyei tűzoltósport-versenyen.
A zalai rendőrök a lakosság segítségét kérik.
Elmesélte a horgász, mit történt a végzetes szombat estén, amikor megmentette a vízbe fulladt fiúk harmadik társát.
A nagykanizsai rendőrök vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást négy ittas járművezetővel szemben.
Magukat bankbiztonsági szakembereknek kiadó csalókra figyelmeztet a rendőrség – zalai károsultak is vannak.