Kék hírek - 2023. január 20., Péntek
#lakástűz #Nagykanizsa #katasztrófavédelem

19 nap alatt 7 lakástűz

19 nap alatt 7 lakástűz

(Illusztráció: Pexels)

Alig vagyunk túl 2023 első hónapjának felén, de már hét lakástűznél volt dolguk a vármegye tűzoltóinak. A legtöbb munkát a nagykanizsai egységeknek adták az ilyen jellegű esetek: már három családi házban keletkezett tüzet kellett elfojtaniuk városukban. Zalaegerszegen pedig csak a tűzoltók gyors beavatkozásán múlt, hogy nem történt tragédia egy társasházi lakásban. Kis odafigyeléssel ezek az esetek elkerülhetők!

Köztudott, hogy a tűzeseteknél csökkenthető a károk mértéke, vagy még időben el lehet fojtani a lángokat akkor, ha rendelkezünk egy füstérzékelővel. Az évben eddig csak olyan esetekhez vonultak a tűzoltók, ahol egyik ingatlanban sem volt ilyen életmentő készülék. Statisztikai adatok bizonyítják, hogy ahol van, ott nem csak haláleset nem következett be, de még nagyobb tűz sem keletkezett az érintett épületekben. A Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ismételten felhívja a lakosság figyelmét, hogy az érzékelő életet ment, ezért szerezzenek be otthonaikba egy ilyen készüléket! 

Az életmentő eszköz idejekorán, hangos akusztikus jellel hívja fel a tulajdonosok figyelmét a problémára, akkor, amikor még akár a saját testi épségünk kockáztatása nélkül mi magunk is meg tudjuk fékezni a lángokat. Éppen ezért ajánlott otthonra egy tűzoltókészülék beszerzése is.  

A fűtési szezonban általános jelenség, hogy növekszik a lakástüzek száma. Az emberek több időt töltenek otthon, többet főznek, többet kell világítani, intenzíven kell fűteni. A Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság mindenkit arra kér, hogy fokozottan ügyeljen az elektromos berendezésekre, éjszakára lehetőség szerint ne hagyjon töltőn ilyen eszközöket (se telefont, fogkefét, porszívót stb.)! 

Nem árt odafigyelni a kémények, valamint tüzelő-fűtő berendezéseink állapotára sem! Évente legalább egyszer ellenőriztessük ezeket az eszközöket szakemberrel, ha pedig szükségét látjuk, akkor akár többször is. Kerüljük a benti dohányzást, akár ágyban akár szobában! Ne halmozzunk fel felesleges tárgyakat és szemetet a lakóingatlanban, hiszen baj esetén ezek kockázatot jelentenek! Óvatosan bánjuk a nyílt láng használatával, minden esetben győződjünk meg róla, hogy biztosan eloltottuk a gyufát, gyertyát! 

Baj esetén pedig azonnal tárcsázni kell a 112-es segélyhívó számot, és kérni kell a tűzoltók segítségét! 

(Forrás: ZMKI)

Még érdekes lehet ...


2025. június 18., Szerda

Lángra kapott a lerakódott zsír

Tűz keletkezett egy vendéglátóhely konyhájában Nagykanizsán.


2025. június 17., Kedd

Ellopott két vaskaput Surdon

Vádat emeltek a tolvaj ellen.


2025. június 16., Hétfő

Füst keletkezett a zalakomári idősek otthonában – tűzoltók avatkoztak be

A tűzeset során személyi sérülés nem történt, és az intézmény lakóinak sem kellett elhagyniuk az épületet.


2025. június 12., Csütörtök

Templomokra szakosodott – elfogták a perselypénz-tolvajt

A nagykanizsai férfi valamiért úgy gondolta, hogy bűnelkövetéshez az Isten háza a legjobb hely.


Gázolajat lopott a buszsofőr, csúnya vége lett

Surdon érték tetten a busztársaság ellenőrei, miközben éppen lefejtette az üzemanyagot.


2025. június 09., Hétfő

Menteni mentek – megtámadták őket!

Mentőápolókat rúgott és karmolt meg egy férfi Zala vármegyében.


Ne dőljön be! Csomagküldésre hivatkozó SMS-sel próbálnak adatokat lopni Kanizsán is!

Ne kattintson rá, és főleg ne adjon meg privát adatokat.


2025. június 06., Péntek

A jövő tűzvédelme

A Szivárvány EGYMI-ből érkezett a legtöbb alkotás az Országos Tűzmegelőzési Bizottság kreatív pályázatának vármegyei fordulójára.


Vendégségbe érkezett, baltával támadtak rá

Baltával támadt vendégére egy férfi Eszteregnyén – emberölési kísérlet miatt vették őrizetbe.


2025. június 04., Szerda

Frontálisan ütközött a motorossal, a szemtanút a rendőrség keresi

Halálos baleset történt tegnap Keszthely külterületén.


2025. június 02., Hétfő

A begőzölt férfi késsel fenyegetőzött az autóban, egyik társát meg is sebezte

Az ügyészség szerint súlyosabb sérülést is okozhatott volna.


2025. május 30., Péntek

Ezt kell tenned, ha kigyullad az autód!

Megszaporodtak az autótüzek Zalában.


2025. május 29., Csütörtök

Csavarhúzóval indította el, nagy baj lett belőle

Balesetek akkor is bekövetkezhetnek, ha minden óvintézkedést betartunk – de a véletlenek esélye csökkenthető tudatossággal és körültekintéssel.


Brutális drogmaffiával számolt le a rendőrség +VIDEÓKKAL!

A montenegrói kötődésű bűnszövetkezet felszámolásában a zalai zsaruk is részt vettek.

+