(Fotó: Gergely Szilárd)
Tizenötödik alkalommal rendezték meg Nagykanizsán a Dalos Találkozót, március utolsó napján. A jó hangulatú eseményen 18 művészeti csoport és egy szólista vett részt.
Kámánné Szép Terézia, a VOKE Kodály Zoltán Művelődési Ház intézményvezetője elmondta, hogy a művelődési ház a "MAMIK" Hagyományőrző Dalkörrel közösen szervezte az eseményt.
„Az eseményen18 művészeti csoport és egy szólista vett részt Nagykanizsáról és Kanizsa környékéről. A szervező "MAMIK" Hagyományőrző Dalkör tavaly ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját. Egy fantasztikus közösségről van szó, akik szívvel-lélekkel együtt vannak, együtt gondolkodnak és nagyon fontos számukra, hogy a magyar kultúra értékeit bemutassák és tovább ápolják, minél szélesebb körben.”
Balogh László, Nagykanizsa polgármestere büszkén gondol népdal hagyományunkra, mert az a kultúránkba ezer szállal beleivódott.
„Még a beszédnél is régebbi a ritmusos éneklés. Jelen állapotban 200 ezernél is több népdalt tudunk, ami nem jelenti azt, hogy emiatt többek lennénk más nemzetnél. Valószínűleg a többi nemzetnek is korábban rengeteg népdala volt, de ezek az urbanizáció miatt elveszhettek. Mi több kultúra keresztútján fekszünk, ami erősítette a népdal hagyományozódását. Még Trianon is azt erősíthette, hogy a külhoni magyarok identitás őrzése, többek között a népdalok által, erősebbé vált. Így lett olyan népdalkincsünk, amire büszkék lehetünk és lám máig hatóan itt van, hiszen ezen a dalos találkozón is 18 csoport áll elénk és mutatja meg magát és lelkét, hiszen minden népdal a legmélyebb lélekből szól és ennek én örülök és ezért is jövök jó szívvel.”
Elismerésben részesültek az Árvácska dalkör férfi tagjai.
A fejlesztés a Zala vármegyei kistelepülési szolgáltató rendszer támogatásával valósult meg.
November 10-ig látogatható a különleges kiállítás.
Zalai vonatkozású világháborús helyszínekre szerveztek emlékutat Letenyéről.
Zalakaroson Nyári estek címmel indult zenés sorozat a Karos Korzón.
160 éves a település református temploma.
A Nemzeti Művelődési Intézet által támogatott szakkörökön készült alkotásokból nyílt kiállítás Zajkon.
Három település önkormányzata szervezi.
Az elmúlt hétvégén ünnepélyes keretek között nyitották meg a kézműves szakkörök kiállítását a településen.
A Thúry György Múzeumban kincskereső kalandtúrával kezdődött az ingyenesen látogatható rendezvénysorozat
Szombaton 16 órától kezdődnek a programok, a hivatalos megnyitót pedig 17 órakor tartják.