Balogh László polgármester méltatta a szerzőt és a könyvét is (Fotó: Zalakocka)
A Honvéd Kaszinó tükörtermében pénteken mutatták be Polgár József nyugalmazott fogorvos főorvos A Múlt(kór)ból című 18. kötetét. A szerző egy családregénybe bújtatott történelmi korokon átívelő utazást mutat be.
Az eseményen Balogh László polgármester méltatta az írót, a könyvet és a mondanivalót. Kiemelte: a kötet egyszerre történetmesélés, világ-állítás, múlt és jelen értékelés, és egy máig nyitva maradt korszakkal való szembesítés, az illúziók születésének és fennállásának láttatása. Hiszen egy hosszú és a jelenünkig tartó 20. századi történetet mesél el. Mert a 20. század még nem ért véget, itt van velünk most is.
- Polgár József könyve írás, eredendő értelmében, mivel pozíciót vesz fel, vitahelyzetet teremt, megsokszorozza a fennálló világunkról szóló felelős nézőpontot: vagyis állít valamit, és nem csak arctalanul kommentel - fogalmazott Balogh László. - Ezért is örülök, mert helyben, lokálisan tudunk bemutatni egy könyvet, egy alkotót, egy régi barátot, aki még hisz a könyvek, az írás erejében és eredendő funkciójában. Megőrzi a múltat, lerántja a felejtés fátylát és szembesít az illúziókkal. Köszönet ezért a mesélőnek: Polgár Józsefnek. És egyben gratulálok neki mindannyiunk nevében, és kívánom, hogy legyen helye e kötetnek a könyves- és az emlékezetpolcokon egyaránt.
88 éves korában hunyt el a katolikus egyház vezetője.
Általános szokásként élt/él Zalában és Somogyban, hogy a keresztszülők húsvétkor megajándékozzák keresztgyermekeiket.
Fennállásának 25. évfordulóját ünnepli a Premier Táncklub.
Miklósa Erika és Horváth István betegség miatt elmaradt kanizsai hangversenyét május 8-án pótolják a szervezők.
A Demjén-slágereket felvonultató romantikus vígjáték lett a rendszerváltás óta eltelt időszak legnézettebb magyar filmje.
A város diákságának a következő hetekben nyílt tárlatvezetéssel mutatják be a tárlatot.
Csengey Dénes gondolatai a rendszerváltozás eszmei hátterének fontos dokumentumai.
A kerek évforduló alkalmából nyílt kiállítás a Plakátházban.
Az ötvenes években voltak az első vetítések a településen.
Zárul a Szegénység és gazdagság kontrasztja című Sass-Brunner Kiállítás.
Távozásával nagy formátumú művészt veszített a magyar kultúra.