(Fotók: Bernát Benjámin/magyarepitok.hu)
7,3 milliárd forint értékű projekten dolgozik a határ közeli térségben a Szabadics Zrt. A beruházás fontos mérföldkő a kanizsai cég életében, mert ez az első olyan külföldön végzett munkája, amelyhez saját, magyarországi kapacitásokat használ.
A társaság egy horvátországi építőipari céggel konzorciumban mintegy 62 szennyvízcsatorna gerinchálózatot és több mint 16 kilométernyi nyomóvezetéket épít ki. Ezen kívül 3374 darab házi bekötést is elvégeznek és 1888 darab tisztítóaknát is elhelyeznek. A munkálatokat a konzorciumi tagok fele-fele arányban valósítják meg.
A Szabadics Zrt. január óta dolgozik a horvátországi Donja Dubrava (Alsódomború) agglomerációját érintő projektben, a munkálatok állásáról Horváth Szabolcs, a vállalat mélyépítési üzletág igazgatója a magyarepitok.hu-nak számolt be.
A beruházás kezdeti fázisában a koronavírus-járvány némi fennakadást okozott, a kint dolgozókat haza kellett rendelni. A kivitelezés csak azután folytatódhatott, hogy a két ország között megállapodás született, amely lehetővé tette a határ 30 kilométeres körzetében a munkavégzést.
„A vírus és a határátlépés okozta kezdeti fennakadás mintegy 2-3 hétnyi lemaradást generált a projektben, de a munkacsapatok megnövelt számával ez a hátrány könnyen ledolgozható” – mutatott rá Horváth Szabolcs.
A munkálatok a Mura és a Dráva közötti területen zajlanak, ahol az egész talaj homokos kavics, és a két folyóvíz ingadozása miatt a munkaárkokban is ingadozik a vízszint. A beruházás során fontos szerep jut a talajvízszint csökkentésének. A teljes projekt összesen 9 települést érint, a Szabadics Zrt. Čukovec, Cirkovljan, Donji Mihaljevec, Sveta Marija és Kotoriba településeknél végzi el a feladatokat.
A projekt várhatóan 2021 decemberében fejeződik be.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.