A kanizsai Csónakázó-tó és környéke felülről (Fotó: Kovács Krisztián)
Kiemelt Aktív Turisztikai Térség lesz Dél-Zala – közölte Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő. A politikus a Mura-program miniszteri biztosaként vett részt az első térségfejlesztési workshopon, melyet egyébként a járványhelyzet miatt online rendeztek meg.
A Révész Máriusz kormánybiztos által létrehozott Aktív és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ három magyarországi térség fejlesztési stratégiájának kidolgozását kezdte meg az elmúlt napokban. A tervezési folyamat során nem csupán egy turisztikai stratégia, de egy ahhoz kapcsolódó cselekvési terv is elkészül, amely várhatóan 2021 nyarán kormány-előterjesztés formájában a döntéshozók elé is kerül.
Cseresnyés Péter az első térségfejlesztési workshopon örömmel számolt be arról, sikerült elérni, hogy a Mátra és a Börzsöny mellett a harmadik Kiemelt Aktív Turisztikai Térség Dél-Zala lesz.
Elhangzott, a Dél-Zalai Dombság érintetlen vidéke, a Kis-Balaton környékének szőlődombjai, Murafölde végtelen erdői jelentős potenciált képviselnek, hogy ez a domborzatilag és kulturális szempontból is egységes, gyönyörű táj Magyarország egyik elsőszámú aktív turisztikai célpontja lehessen.
Az Aktív és Ökoturisztikai Fejelsztési Központ munkatársai beszámoltak arról, hogy az első alkalmon kívül további két workshopot terveznek, minden esetben a helyi térségi szereplők bevonásával, hogy egy olyan egyedi, vonzó stratégiai dokumentum jöhessen létre, amely a helyi ismeretekre és a helyi erősségekre építve fogalmazza meg a fejlesztési projekteket.
Az aktív fejlesztési stratégia szervesen kapcsolódik a Mura-program már megvalósult és tervezett turisztikai fejlesztéseihez. Így Dél-Zala esetében egyértelmű cél, hogy a tervezett Kis-Balaton és a Murafölde kerékpáros körök révén a Balaton turisztikai desztinációt, a Kis-Balaton vidékén és Muraföldén keresztül összekösse a szintén népszerű szlovéniai Muravidék-Lendva térséggel. A kerékpáros fejlesztések mellett a stratégia előreláthatóan a gyalogos, vízi és lovas turizmus területén is megfogalmaz fejlesztési irányokat Zalaszabartól, Zalakaroson, Nagykanizsán és Bázakerettyén át egészen akár Lendváig.
A workshopok a következő hónapokban folyamatosan lesznek, hogy 2021 közepére Dél-Zala is végleges aktív turisztikai stratégiával, konkrét projekteket megfogalmazó fejlesztési tervvel rendelkezzen.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.